Navigation
Tifo-Grupet
· Arpagjik't
· Ballistėt
· Dardanėt
· Demat e Kuq
· Forca
· Fikshat
· Gjimmat
· Ilirėt
· Intelektualėt
· Kuqeblutė
· Kuqezinjėt e Jakovės
· Plisat
· Pampurat
· Skifterat
· Shqiponjat
· Shvercerat
· Torcida
· Ujqit
· Ultras Elbasani
· Xhebrailat
Feeds news
Dardanet.de
Teuta fituse e kuper se 53 te Shqiperise
11.05.2005 - Sapo ka perfunduar finala e 53 e kupes se Shqiperise ku pas nje loje teper te bukur fituese del skuadra e Teutes. Per tu permendur eshte loja e shkelqyer e bere nga lojtari Tetova. I gjithe takimi perfundoj ne barazim prandaj u desh qe ndeshje te shkonte drejt penalltive ku fituese del Teuta qe dhe e meritonte nje gje te tille, sepse gjate gjithe takimit, Teuta ishte me kerkuese se Tirana.
Miqesoret e munguara
11.05.2005 - Futbolli eshte loja me e bukur ne bote dhe me terheqese qe mijera tifoze kalojne kohen e tyre te lire por njekohesisht edhe argetohen. Futbolli luhet dhe ndiqet ne mase te gjere nga te gjithe shqipetaret, megjithese ne keto vitet e tranzicionit sikur u shua kjo tradite. Por ne keto vitet e fundit sportdashesit i jane kthyer perseri tradites se tyre duke ndjekur skuadrat tane te zemres nga afer. Ky sport kaq i dashur per te gjithe duhet te mbeshtete fuqishem nga drejtuaesit e saj.
Alban Ramaj firmos tek TSV München 1860
10.05.2005 - Futbollisti shqiptare i Würzburger FV Alban Ramaj (19 vjeqar) , prej sezonit tė ardhshėm do tė veshė fanellėn e TSV München 1860 U 23 . Ramaj ka firmosur njė kontratė 2-vjeēare qė e lidh atė me klubin e TSV München, ku ka luajtur edhe fubtollisti i kombėtares Besnik Hasi. Kontrata nė fjalė do tė pėrfundojė nė 2007-s. Ramaj i cili ka shėnuar 24 gola ka pasur oferta edhe nga ekipet e Greuther Fürth dhe Vfb Stuttgart. Ramaj posedon pasaport gjermane dhe ate te UNMIK-ut dhe ka qene i grumbulluar ne kampin e Fshf qe eshte mbajtur ne fillim te vitit. Por deri tani askush nga fshf nuk eshte lajmruar edhe pse ju eshte premtuar ftesa per ndeshjen me Ukrainen (U21).
(Tifozat.com)
Krasniqi e largon Fritz Sdunekun
10.05.2005 - Luan Krasniqi ėshtė ndarė nga trajneri Fritz Sdunek. Luani ka dashė tė ushtroj vetem me Sdunekun nė Rotvajl dhe jo ta ndaj Sdunekun me gjashtė boksjer tjerė tė Universumit nė ishullin e Usedom nė Veri tė Gjermanisė. Megjithatė, mosmarrėveshjet mes Krasniqit dhe Sdunek janė tė vjetra. Siē dihet Krasniqi nuk ka pasur kontakte tė mira me vėllezėrit Kliqko - tė cilet i ka ushtruar Sdunek.Njė javė me parė pėr revisten BOX, Sdunek ka thėnė se : " Krasniqi mund tė bėhėt Kampion Bote" mirėpo tash Luani do tė vazhdoj treningun pa Sdunekun ku dihet qė ky dyluftim ėshtė mė i rėndesishmi nė karrieren e Luan Krasniqit.
FSHF, heshtje pėr "flamurin"
Nderi i humbur nuk i shqetėson zyrtarėt

Kur njė turmė nacionalistėsh grekė guxuan qė gjatė njė ndeshjeje futbolli tė shqyenin flamurin zyrtar, nėn sytė e dy skuadrave, trajnerėve e tė dėrguarve tė UEFA-s, tė gjithė menduan se mė e pakta masė qė mund tė merrej pėr atė sfidė irreale, ishte njė tripikėsh nė tavolinė qė kuqezinjtė e Likės do ta kishin merituar absolutisht. Nuk ka ndodhur kėshtu gjithsesi.
Talentin te cilin mund ta humbim ende pa e marre
09.05.2005 - Me 16.04.2005 ne gazeten e perditshme Fakti kishim mundesi te lexojme nje artikull per nje talent shqiptar qe jeton dhe luan ne Norvegji. Behet fjale per futbollistin e talentuar 19 vjeqar Ejup Etemi (i lindur me 1986 - mbrotjes) me preardhje nga pollugu i Maqedonise. Kur lexuam titullin e artikullit "Etemi enderron te veshe fanellen e reprezentacionit" , ne menjehere u gezuam per kete talent qe kishte kete deshire. Por gjate leximit te artikullit vuam re qe ky lojtar e kishte fjalen per kombetaren maqedonase e jo per ate kuq e zi.
Bekim Kastrati, serish gol per Borussia M“Gladbach (U23)
08.05.2005 - Nuk mbaron se shenuari Bekim Kastrati (ne foto:) per Borussia M“Gladbach (U23). Kete here B. Kastrati ka shenuar dy gola ne fitoren ndaj MSV Duisburg (U23). Sulmuesi qe ka disa oferta nga klubet e Bundesliges dy gjermane shenoi per 3-0 ne minuten e 60-te dhe perseri ne minuten 65-te ku ngrit rezultatetin ne 4-0, po ashtu ishte edhe asisitues i golit te dy qe e realizoj Peter Wynhoff. Gjithashtu ne kete ndeshje shkelqeu edhe shqiptari tjeter Blerim Rustemi ku si mbojtes nuk lejoj ne asnje moment te rezikohet porta vendase. Ndeshja perfundoi me reultat 5-1 per te miren e dy shqiptareve qe luajn per Borussia M“Gladbach (U23). ( Tifozat.com)
Xhevdet Llumnica debuton?
08.05.2005 - Neser nė lojen Kalmar FF - IFK Göteborg nė ligen e parė tė Suedisė Prishtinasi Xhevdet Llumnica, ish-lojtar i Prishtinės dhe lojtar bazė nė pėrfaqėsuesen Kosovare do tė debuton nė "Allsvenskan", ligen e parė suedeze. Xhevdeti deri tani ka lujtur vetem nė kupen e Suedisė ku e ka humbur njė penalti dhe u lendu.

Nė fillim tė sezonit Xhevdeti ka goditur golen kundershtare rregullisht me gola tė bukura por rregullat tė BE'sė nuk e kane lejuar tė debuton nė lojė zyrtare deri tani (Kalmar FF kane edhe 3 brazilian tė mirė).
Shefki Kuqi, goli 19 per Ipswich Town
08.05.2005 - Shqiptari finlandez, Shefki Kuqi me golat e tij vazhdon ta mban Ipswich T. drejt Premiership. Kete here ai ka shenuar golin e vetme ne barazimin 1-1 te Ipswich Town ndaj Brighton, ne kategorine e dyte angleze. Sulmuesi nga Kosova qe mbron ngjyrat e kombetares te Finlandes shenoi per 1-0 ne minuten e 4-te, po ashtu ndeshkohet edhe me karton te verdh ne minuten e 14-te. Virgo shenoi golin e barazimit per vendasit. Ipswich ndodhet ne vend te trete ne tabele, me pike te barabarta (84) me Wigan te vendit te dyte. Nese arrin ne vend te dyte del automatikisht ne Premier, nese mbetet i treti, shpreson me ane te play off-it. ( Tifozat.com)
Tre Shqipetaret e Bilefeldit
07.05.2005 - Skuadra ku luajne Skala,Vata,Duro ka humbur me rezultatin 2-0 Tre shqiptaret e Arminia Bielefeld Skela,Vata dhe Duro filluan ndeshjen prej fillimit kunder Schalkes -04 Shqiptaret humben 2-0 ne favor te Schalkes , ku duhet te permendet qe Armenia tregoi nje loje te bukur dhe meritonte barrazimin. Vata ishte futbollisti i cili kishte dy raste 100% per shenim, por nuk arriti te shenoj. Duro nuk ishte sot ne forme te mire, ku trajneri i tij vendosi ne minuten 35 ta largoj nga fusha pas disa gabimeve radhaze nga ana e Duros. Keshtu Vata mori pozicionin e Duros dhe Boakye i cili hyri ne vend te Duros kaloi ne sulm dhe keshtu filloj loja e Arminias te ringjallet. Edhe pse humbi, Armenia ka siguru qendrimin ne Bundesligen e pare gjermane. (Tifozat.com)
Lala shkelqen por humb
07.05.2005 - Sapo kane mbaruar takimet e javes se 32 te bundesliges gjermane dhe ekipet qe luajne lojtaret shqipetare jane mundur.
Megjithese Lala ka luajtur gjate gjithe takimit dhe ka bere nje loje shume te mire ekipi i tij u mund me rezultatin 1-0 ndaj Stutgartit. Lala ka qenen nder me te miret dhe ka dhene maksimumin si kapiten i Hanoverit. (Tifozat.com)
Login
Username

PasswordNot a member yet?
Click here to register.

Forgotten your password?
Request a new one here.
Users Online
Top Guests Online: 4

Top Members Online: 0

Top Total Members: 4,142
Top Newest Member: Forcashi2
1nate.com
Member Poll
Josip Kuzhe kundėr Portugalisė duhet tė luaj:

Me dy sulmues ta synojė fitoren
Me dy sulmues ta synojė fitoren
67% [102 Votes]

Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
12% [19 Votes]

Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
21% [32 Votes]

Votes: 153
You must login to vote.
Started: 02/06/2009 21:07

Polls ArchiveNe tribune !!!??? ?!

Si cdo here dimri ne trojet shqiptare i'u mundeson tifozeve nje pushim si ky pushim dirmor, i ariut. Keshtu qe tifozet mbushen me eneegji te re per pjesen e dyte te sezones. Por ksaj ralle disi atmosfera eshte krejtesisht me ndryshe... .Vazhdo...
Wallpaper
Top Top  121,241,801 unique visits  Top Top