Navigation
Tifo-Grupet
· Arpagjik't
· Ballistėt
· Dardanėt
· Demat e Kuq
· Forca
· Fikshat
· Gjimmat
· Ilirėt
· Intelektualėt
· Kuqeblutė
· Kuqezinjėt e Jakovės
· Plisat
· Pampurat
· Skifterat
· Shqiponjat
· Shvercerat
· Torcida
· Ujqit
· Ultras Elbasani
· Xhebrailat
Feeds news
Dardanet.de
KF Bashkimi fiton kupen e Maqedonise
25.05.2005 - Sapo ka perfunduar finala e kupes se Maqedonise ku pas nje loje jo aq te bukur bukur fituese del skuadra shqiptare KF Bashkimi. Takimi perfundoj me rezultat 2-1 per te miren e Bashkimit. Stadiumi ka qene i mbushur plot e perplot, dhe ka qene nje atmosfere e mrekullueshme ne shkallet e stadiumi ku tifozet nuk kane pushuar per asnje minute se brohorituri. Tifozaet ishin tubuar ne tribune nga shume qyteteve shqiptare poashtu edhe tifozet nga Kosova morren rrugen per ne Shkup. Stafi i Tifozat.com urojne suksese KF Bashkimit me rastin e fitimit te trofeut dhe perfaqesim dinjitoz ne kupat e Europes. Gezim Ll. (Tifozat.com)
Bekim Kastrati, Het-trik per Borussia M“Gladbach (U23)
23.05.2005 - Nuk mbaron se shenuari Bekim Kastrati per Borussia M“Gladbach (U23). Kete here B. Kastrati ka shenuar tre gola ne fitoren ndaj Bonner SC, pra nje het-trik te vertet pasi jane shenuar te gjitha golat ne pjesen e dyt. Sulmuesi qe ka disa oferta nga klubet e Bundesliges dy gjermane shenoi per 1-0 ne minuten e 51-te dhe perseri ne minuten 71-te si dhe ne minuten 83-te ku ngrit rezultatetin ne 4-0. Gjithashtu ne kete ndeshje shkelqeu edhe shqiptari tjeter Blerim Rustemi ku si mbojtes nuk lejoj ne asnje moment te rezikohet porta vendase. Ndeshja perfundoi me rezultat 5-0 per te miren e dy shqiptareve qe luajn per Borussia M“Gladbach (U23). M“Gladbach ndodhet ne vend te dyte ne tabele. (Tifozat.com)
Debatik Curri shenon gol...
Debatik Curri dikur mesfushor I Prishtines e tash i skuadres ukrainase Vorskla-Neftegaz shenon gol ne minuten e 79 ku i siguron 3 pike te rendesishme ekipit te tij, per Currin ky eshte goli i tij i pare ne kampionatin ukrainas ku luan bashk me Ismet Munishin.Per Currin tashme duhet te mendoj edhe z.Briegel edhe ta ftoj sa me shpejt qe eshte e mundur mesfushorin e talentuar Debatik Curri. Curri nuk na mbetet gje tjeter ti themi veqse suksese edhe sa me shume golaa...
Dy Supertalente Shqipetare refuzojne Juventus Torin, ndersa FSHF hesht
21.05.2005 - Tashme eshte bere e zakonshme qe tifozat.com te merren me zbulimin e talenteve Shqipetare qe luajne ne Europe. Gjithmone pasi kemi spikatur te rinj qe shkelqejne ne klubet ku ato luajne, kemi njoftuar FSHF dhe kemi pritur se c“fare keto bejne, por si gjithmone keto kane rene ne vesh te shurdher. Por per kete zbulim te fundit qe tifozat.com kane bere i luten FSHF qe te merren seriozisht me kete pune sepse talenti i tyre eshte i padiskutueshem. Jane te lindur per te luajtur futboll thone mediat e Suedise.
Pa fluturuar shqiponjat mbi tribune eshte veshtire te festojme e te fitojme!
20.05.2005 - Me 24.05.2005 diten e Marte do ndeshet KF Bashkimi ne finalen e Kupes se Maqedonise me Maxharin ne stadiumin e qytetit te Shkupit. Ky lajm i gezoj te gjithe sportdashesit Shqiptar si ne Maqedoni ashtu edhe jashte saj. Duke marre parasysh qe jo shpesh gjindet ndonje klub shqiptar ne ndonje finale te Maqedonise. Me fitoren e kesaj ndeshje KF Bashkimi siguron edhe dalje ne kupet Europiane. Keto dite Klubi KF Bashkimi me tifozet e vet jane duke u munduar te organizojne dicka per finalen, por pika me e rendesishme eshte numri i tifozave.
Skandali:Politika vendos per rezultatin e ndeshjes
20.05.2005 - Kur te gjithe prisnin qe piket ti jepeshin Burrelit, ose me e keqja te behej ndeshja ne Tirane, ndodhi ajo qe nuk pritej. Piket i jepen Cerrikut, e pa kuptueshme dhe shokuese. Te gjitha mediat e denuan kete dhune ne Cerrik, dhe mendonin se nuk kishte shpetim as nga zoti, qe kjo skuader te mos denohej. Pra te gjithe sot jane habitur,por une them mos u habisni fare, sepse edhe ne futboll ne Shqiperine tone te dashur vendos politika. Kur nje Z/Kryeminister ishte i pranishem ne stadium per te pare kete ndeshje dhe shikon me syte e tij se si u dhunuan lojtaret e Burreli. Pra ky politikan nuk ishte per te pare futboll por per te bere fushte elektorale sepse ky zoteri ne ate zone kerkon.
Te gjithe te kontribojme
19.05.2005 - Qe prej disa kohesh eshte vene re, qe te gjithe pa perjashtim po kontribojne ne zbulimin e talenteve te reja qe luajne ne vende te ndryshme te botes. Gazetaret, tifozet, bejne te pa munduren qe te njoftojne mediat por edhe vete FSHF per ecurine e ketyre talenteve kudo qe ata luajne. Mirpo kjo nuk eshte e mjaftueshme sepse keto djem te rinj kane nevoje qe te njihen nga klubet te huaja, ku dhe mund te testohen dhe te kene shance per te luajtur me ekipe me emer ne Europe.
Tifozat cerrikas dhune ndaj furbollistave te Burrelit
Lojtaret e skuadres se Burrelit jane rrahur nga tifozet ne Cerrik pak perpara fillimit te ndeshjes mes te dyja ekipeve. Ndeshja ishte percaktuese per skuadren qe do te ngjitej ne kategorine e pare, por ndersa lojtaret pergatiteshin te fillonin takimin, nje person ka provokuar dhunen ndaj sportisteve miq, e cila eshte pasuar me pas nga tifozet e tjere qe kane hyre ne fushe dhe kane goditur burrelasit. "Ne i kemi bere kerkese federates dhe Ministrise se Rendit per te marre masa, po deri tani nuk eshte marre asnje mase", thote Arben Hysa, traineri i ekipit te Burrelit.
Shqipetaret e Bundesliga II - fituan te gjithe
15.05.2005 - Skuadra e Currit ka fituar me rezultatin 2-0. Paraqitja e shqiptarit tė Aue ska qenė e mirė, por e mjaftueshme . Alia nuk ka luajtur per asnje minute ne ndeshjen e sotme kunder Unterhahing ,qe e fitoj gjithe takimin 2-0.
Kapllani nuk kishte mundesi te bente me shume per skuadren e tij sepse ai vetem ne minuten e 90 –te u fut ne fushen e lojes. (Tifozat.com)
Bogdani i rikthehet golit
14.05.2005 - Erion Bogdani ka shėnuar njė tjetėr gol per Veronen. Shqiptari ka qenė autori i golit tė vetem ne minuten 90“ pėr Veronen nė lojėn qė ka zhvilluar me Perugia. Gjate 90 minuta Perugia kishte nje epersi prej dy gola qe u shenuan ne minuten 37“dhe 40“. Keshtu goli i Bogdanit nuk e ka ndihmuar skuarden e tij qe ti shpetoje hombjes se radhe, por rikthen sulmuesi i kombetares sone ne gjetjen e rruges se rrjetes. Keshtu Bogdani i riktheht perseri kryesimit te golashenuesve te serise B. (Tifozat.com)
Jeton Arifi njeriu i fitores sė St. Paulit
14.05.2005 - Jeton Arifi (19 vjeqar) shenon perseri per St. Pauli. Kete here ai ka shenuar golin e pare ne fitoren 2-1 te St. Pauli ndaj Braunschweig, ne kategorine e tret Gjermane. Sulmuesi qe ka prinder shqiptare shenoi per 1-0 ne minuten e 45-te. Ne 11 ndeshjet e tij ka shenuar 4 gola per St. Pauli. Ndoshta eshte futbollist qe meriton te vezhgohett nga ane e Federates Shqiptare.(Tifozat.com)
Login
Username

PasswordNot a member yet?
Click here to register.

Forgotten your password?
Request a new one here.
Users Online
Top Guests Online: 4

Top Members Online: 0

Top Total Members: 4,142
Top Newest Member: Forcashi2
1nate.com
Member Poll
Josip Kuzhe kundėr Portugalisė duhet tė luaj:

Me dy sulmues ta synojė fitoren
Me dy sulmues ta synojė fitoren
67% [102 Votes]

Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
12% [19 Votes]

Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
21% [32 Votes]

Votes: 153
You must login to vote.
Started: 02/06/2009 21:07

Polls ArchiveNe tribune !!!??? ?!

Si cdo here dimri ne trojet shqiptare i'u mundeson tifozeve nje pushim si ky pushim dirmor, i ariut. Keshtu qe tifozet mbushen me eneegji te re per pjesen e dyte te sezones. Por ksaj ralle disi atmosfera eshte krejtesisht me ndryshe... .Vazhdo...
Wallpaper
Top Top  121,240,057 unique visits  Top Top