Navigation
Tifo-Grupet
· Arpagjik't
· Ballistėt
· Dardanėt
· Demat e Kuq
· Forca
· Fikshat
· Gjimmat
· Ilirėt
· Intelektualėt
· Kuqeblutė
· Kuqezinjėt e Jakovės
· Plisat
· Pampurat
· Skifterat
· Shqiponjat
· Shvercerat
· Torcida
· Ujqit
· Ultras Elbasani
· Xhebrailat
Feeds news
Dardanet.de
dardanet on tour
Dardanet On Tour


Kliko mbi foto per te lexuar reportazhen nga danimarka
Ultras Dardanėt: "DUKA + BRIEGEL = $"
11.06.2005 - Ne ndeshjen e fundit te kombetares ra ne sy nje pankarte e tifozeve "Ultras Dardanet". Ky mesazhi ishte punuar nga grupi i tifozeve. Ne kete pankarte shkruhej "DUKA + BRIEGEL = $" . Me kete mesazh tifozet duan te tregojne pakenaqesite e tyre ndaj federates dhe trajnerit te kombetares, sic na tregoj nje antar i dardaneve. Kuptohet qe ky mesazh permbante nje kritike ndaj federates, dhe ne kete menyre asnjehere nuk eshte kritikuar federata apo edhe vete trajneri. Tifozet shfrytezuan rastin ne ndeshjen kunder Danimarkes te tregojne mendimin dhe zhgenjimin e tyre te thelle per situaten qe ndodhet ne vete kombetaren dhe drejtuesit e saj.
Hattrick? njė lojė qė e pushton botėn…
02.06.2005 - Disa suedez fillimisht krijuan njė loje te thjesht online pėr zbavitje ku perdoruesi ėshtė menagjer i njė ekipe futbolli dhe tė njejtėn kohė garon me disa antar tjer tė cilet po ashtu kontrollojnė ekipet e tyre…shumė shpejt loja u popullarizua dhe sot Hattrick ka mbi 500.000 antar dhe mbi 90 liga nga e gjithe bota ndėr ato normalisht edhe liga e Shqiperis, dhe ka nje staf profesional qe kujdeset per mbarvajtjen e lojes.
DIKUR LUHEJ FUTBOLL
01.06.2005 - Qe pas dy humbjeve te fundit shume jane munduar qe te bejne nje analize te historise se lojes te kombetares tone nder vite. C“do dite lexojme shkrime te ndryshme lidhur me kete teme, por asnjeri nuk ka qene ne gjendje per te bere nje analize konkrete ku te thuhen qarte se c“fare nuk po shkon me perfaqesuesen e futbollit te te gjithe Shqipetareve. Gjithmone kemi qene te fundit e tabeles nder vite pas perfundimit te te gjitha ndeshjeve por te pakten luhej futboll dhe perfaqesuesja jone ishte bere nje tmerr per shume skuadra te forta si psh. Anglia dhe Gjermania kur me shume mundim e merrnin nje 3 pikesh por dhe me ndihmen e gjygjtareve ku pikerisht keto dy skuadrat e lartpermendura fituan kundra Shqiperise me ndihmen e gjygjtareve.
J. "Toni" Bahtiri: Me fanellen kuqezi nė kampionatin boteror
30.05.2005 - Gjithmone pasi kemi spikatur te rinj qe shkelqejne ne klubet ku ato luajne, kemi njoftuar FSHF dhe kemi pritur se c“fare keto bejne, por si gjithmone keto kane rene ne vesh te shurdher. Por per kete zbulim te fundit qe tifozat.com kane bere i luten FSHF qe te merren seriozisht me kete pune sepse talenti i tyre eshte i padiskutueshem. Eshte i lindur per te luajtur futboll thone mediat e Suedise. Me talentin e tij po habisin te gjithe specialistet e futbollit. Duhet vepruar urgjent sepse keto te dy jane te kerkuar nga shume shtete qe kane filluar negociatat me to. Ato po kerkohen dhe nga klube prestigjoze dhe me emer ne Europo por keto nuk kane pranuar. Jetullah "TONI" Bahtiri (17 vjeqar) shqiptare qe jeton dhe luan ne klubin Suedez Trelleborgs FF nga mediat dhe ekspertet suedez quhen edhe si Supertalenta e Futbollit. Ja intervista e plotė me talentin shqiptare Jetullah "Toni" Bahtiri qe e dha per Tifozat.com:
Polonia - Shqiperia 1:0 (Pjesa e pare)
29.05.2005 - Sapo mbaroj pjesa e pare 1-0 ne favor per polaket, por skuadra jone ka sulmuar dhe ka qene shume agresive ne sulm. Skela ka humbur nje rast te paster vetem per vetem me portierin por ka goditur traversen ne minuten e 33 te. Minuten: 7, 19,24,28,31 kane qene minutat te pastra per shenim, por fati nuk ka qene me kuq e zinjte. Ne minuten e 37-te Duro humbet nje rast tjeter per shenim.Gjate gjithe (tifozat.com)
Turnir Internacional i Futboollit ne Monthey ( Wallis ) CH

Prishtina ekipi i pare i njohur si finalist per 28.05.2005
KF Prishtina beri nje surprise perball 1500 spektatoreve duke u ndeshur me Sporting Gijon ne gjysem finale.
Kosovaret jane finalistet e pare te ketij turniri, finalisti i dyte behet i njohur ne ora 19h45 duke u ndeshur dy ekipet : Feyenoord - Olympique Marseille.
Sedat Ferati ( tifozat.com)
Eurosporti blen te drejten e Shqiperi-Gjeorgji
Kanali televiziv "Eurosport" ka blere te drejten televizive per ndeshjen Shqiperi-Gjeorgji, kuptohet per hapesiren jashte Shqiperise. Kete te drejte ia ka shitur kompania "Sportfive" qe ka blere te drejten e eliminatoreve per Shqiperine, por shifra e blerjes nuk eshte dhene. (Korrieri)
Tifo-Grupa Iliret
Ne si kryesi e grupit tifozeve iliret i pershendesim gjith tifozat qe kan qen ne aate ndeshje finale dhe i pergenjeshtrojm shkrimet e sportit maqedonas se gjoja ne si grup tifozish nga kumanova disstancohemi nga grupet tjera ajo eshte genjeshter e sportit maqedonas un si kryetar i tifozeve iliret dhe kryesia e ilireve i persshndes dhe i faalemenderoj gjith tifozat shqiptar qe na kan ndihmuar per ndeshjen historike finale me maxharin FORCA BASHKIMI URIME!
Trajneri Lika: Vonesa? Ngritėm lart flamurin shqiptar
Ėshtė mė i irrituar se tė gjithė, megjithatė pėr tė tanimė asgjė nuk ka rėndėsi. Hasan Lika, ai qė e ka pėrjetuar mė shumė se kushdo ngjarjen e "flamurit", nė njė prononcim pėr "Gazetėn" tha se: "Qėndrimin tim tashmė e dini. Unė edhe atė ditė pas ndeshjes nuk kam folur pėr futboll, por pėr situatėn e krijuar. Jemi dėnuar edhe ne? Nuk di ē't'ju them! Unė detyrėn time si shqiptar e bėra nė mėnyrėn mė tė mirė. Ndalova skuadrėn derisa tė ngrihej flamuri dhe sigurisht qė kjo ishte ajo qė duhej bėrė. Ai tripikėsh pėrpara ngritjes sėrish tė flamurit nuk vlente fare.
Foto nga finalja e kupes:
25.05.2005 - Foto nga Tifo-Grupa shqiptare nga Maqedonia (Ilirida) si dhe nga Kosova, ne finalen e kupes se Maqedonise Bashkimi-Maxhari 2:1. Per fotot i falimenderohemi berti_plisat:

- Foto-1, Foto-2, Foto-3
- Foto-4, Foto-5, Foto-6
- Foto-7, Foto-8, Foto-9
Login
Username

PasswordNot a member yet?
Click here to register.

Forgotten your password?
Request a new one here.
Users Online
Top Guests Online: 1

Top Members Online: 0

Top Total Members: 4,142
Top Newest Member: Forcashi2
1nate.com
Member Poll
Josip Kuzhe kundėr Portugalisė duhet tė luaj:

Me dy sulmues ta synojė fitoren
Me dy sulmues ta synojė fitoren
67% [102 Votes]

Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
12% [19 Votes]

Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
21% [32 Votes]

Votes: 153
You must login to vote.
Started: 02/06/2009 21:07

Polls ArchiveNe tribune !!!??? ?!

Si cdo here dimri ne trojet shqiptare i'u mundeson tifozeve nje pushim si ky pushim dirmor, i ariut. Keshtu qe tifozet mbushen me eneegji te re per pjesen e dyte te sezones. Por ksaj ralle disi atmosfera eshte krejtesisht me ndryshe... .Vazhdo...
Wallpaper
Top Top  121,241,835 unique visits  Top Top