Navigation
Tifo-Grupet
· Arpagjik't
· Ballistėt
· Dardanėt
· Demat e Kuq
· Forca
· Fikshat
· Gjimmat
· Ilirėt
· Intelektualėt
· Kuqeblutė
· Kuqezinjėt e Jakovės
· Plisat
· Pampurat
· Skifterat
· Shqiponjat
· Shvercerat
· Torcida
· Ujqit
· Ultras Elbasani
· Xhebrailat
Feeds news
Dardanet.de
PLISAT DO TĖ JENĖ EDHE MĖ TĖ ZĖSHĖM
Vendimi i marrur nga FBK-JA:
KB”SIGAL PRISHTINA” dėnohet me 200 euro pėr shkak te sharjeve dhe ofendimeve poshtėruese nga ana e shikuesve ndaj anėtarit tė bordit te FBK-sė Znj. Linda Shala ne ndeshjen e gjysmėfinales “SIGAL PRISHTINA” – “TREPĒA” dhe ne ndeshjen e finales “AS PRISHTINA” – “SIGAL PRISHTINA” pėr shkak tė ofendimeve ndaj lojtarėve Shima dhe Shaptahoviq te KB”AS PRISHTINA”. Dėnimi shqiptohet ne baze te nenit 53. B pika 3 tė Propozicioneve tė garave.

Per ta lexuar deklaraten e kryesise se Plisave lidhur me vendimi klikoni ne lexo me tutje.
Plisat finalist
Sot ne qendren e sporteve ne Therande (ish Suhareke) u zhvilluan ndeshjet gjysmefinale ne kuader te kupes se basketbollit ne Kosove. Gjersa ndeshja e pare ne mes te AS Prishtines dhe Pejes zhvillohej vetem ne fushe ndeshje tjeter SIGAL Prishtina-Trepca sa kishte rendesine e saj ne parket gjithashtu kishte peshe edhe ne tribuna. Ne tribunen perendimore ishin te vendosur Plisat kurse ne ate lindore Torcida. Torcida e ndihmuar nga tribuna vendase, pra nga Therandasit e thjeshte dhe Xhebrailat njekohesisht befasuan per te keq ne anim, edhe pse ne krahasimi i numrit me Plisat nuk ishte edhe aq i madh (rreth 100 Torcida dhe 150 Plisa). Plisat gjate gjithe kohes provokuan dhe fyen tribunen e Torcides ku keta te fundit ne raste te shpeshta nuk dihej se a jane tifoz nga Mitrovica apo nga Theranda pasi qe ne te shumten e rasteve behen brohoritje per Yllin dhe Xhebrailat ...!?

Nuhi K. - Tifozat.com
Loro Borici na pret..
Kombetarja shqiptare ne prag te ndeshjes vendimtare per mbetje apo dorezim ne luften e grupit te saj te Shtunen, pra neser do ta zhvilloje ndeshjen e rendesishme ne Shkoder, me fillim nga ora 17.00. Kesaj radhe grupet e organizuara jashte Shqiperise, apo me mire te themi 2 grupet me me emer ne paraqitjet e tyre per kombetare, Dardanet Prishtine dhe ata nga Shkupi do te mungojne ne tribunat e Loro Borici. Shume eshte spekuluar per mossukseset dhe problemet qe po i kalon kombetarja jone, mirepo behet e ditur se mosprezenca e organizuar e grupeve ne fjale aspak nuk ka te beje me te cekurat me larte, madje sipas udheheqesve te grupeve ata arsyetohen se ne kete fundjave kane ndeshje tejet te veshtire ne rruge per titullin e kampionit te KF Prishtina kurse ne anen tjeter Shvercerat - Dardanet Shkup nuk udhetojne me arsyetimin se ne kete sezone kane teper udhetime per klubin e tyre gje qe buxheti i tyre nuk e lejon nje gje te tille.
Shvercerat nė Kumanovė
KF Milano – KF Slloga 3:1 (2:0), Shvercerat nė Kumanovė

Me dy autobusa tė stėrmbushur dhe disa vetura private, nė numėr mbi 160 tifozė, Shvercerat realizuan udhėtimin e rradhės nė Kumanovė, i cili ishte shumė i rėndėsishėm pėr klubin tonė. Duke i marė parasysh ambiciet e klubit nga Kumanova, qė veēmė ka siguruar hyrjen nė ligėn e parė si dhe ėshtė gjysėmfinalist i kupės nė vend, ky ishte tepėr mision i rėndė dhe fisnik pėr lojtarėt tonė. Tė shumta ishin edhe thashethėmet se gjoja Slloga do tė korrė fitore pasi qė klubit nikoqir nuk i duheshin pikėt. Pothuajse gjysma e formacionit tė nikoqirėve pėrbėhej nga ish lojtarė tonė, Miserdovski, Gjynejt Sali, Ersen Sali Allomeroviqi, Amir Demiri, Meriton Berisha, etj.
Rivaliteti, jo ai i vjetri..
Sot ne kuader te Play Offit ne Superligen e Baketbollit te Kosoves SIGAL Prishtina per kundershtar kishte Trepcen apo me mire te themi Plisat per kundershtar kishin Torciden. Plisat me numer me te madh sivjet ne Pallat (mbi 300) ku kunder tyre kishin udhetuar Torcida me rreth 150 tifoze. Ndoshta ferrka e ndodhur te Shtunen ne Stadiumin e Prishtines kunder Forces i kishte kthyerr shume tifoz ne tribunen e Plisave te cilet kane qene te shkelqyeshem ne anim krahas Torcides ku edhe pse me numer te madh ata kishin udhetuar pa transparent dhe jo vetem pa kete por edhe pa identitetin e tyre, te qenurit tifoz. Me jo me shume detaje te tjera, te zhgenjyer nga paraqitja e Torcides te cilet ndoshta rane pre e rezultatit ne tabele perfundoi ndeshja e ''shumepritur''.

Nuhi K. - Tifozat.Com
Levizje e madhe ne skenen e Kosoves... PLISAT vs FORCA!
Ndeshja e shumepritur dhe e shumefolur ne mes te Prishtines dhe Kosoves (V) me saktesisht ballafaqimi i Plisave me Forcen do te mbetet per nje kohe te gjate si ballafaqimi me interesant ne skene e tifozave kosovare. Per ne Prishtine sot Forca kishte udhetuar me rreth 150 tifoze ne radhet e te cileve nuk munguan risite si flamujt, flamujt me dy shkopinje, mesazhi kushtuar Plisave, piroteknika. Ne anen tjeter edhe vendasit, Plisat per kete ndeshje ishin tubuar ne numer te madh ne krahasim me herat e kaluara (mbi 250) kishin bere gati flamuj si me nje ashtu edhe me dy shkopinje (stili italian), disa transparente te rinj dhe piroteknika e cila sipas organizatoreve te grupit eshte konfiskuar nga policia. Kur permendim policine medoemos evenimenti me i rendesishem qe ndodhi sot ne stadiumin e Prishtines ishin arestimet e pjestareve te Plisave, madje udheheqesve te tribunes dhe kryetarit te tyre se bashku me dy anetare te tjere.
Shvercerat reklamojne
Grupi i tifozeve nga Shkupi "Shvercerat Shkup" jane kontaktuar nga nje agjencion reklamues per te incizuar nje reklame per operatorin e telefonise mobile ne Kosove, Vala 900.

Shvercerat ishin te nderuar te marrin pjese ne kete spot reklamues ne vecanti pas spjegimit te organizatoreve se ky grup eshte i njohur pertej kufive te Maqedonise per cilesine e tifozerise qe ata e reflektojne dhe qe kjo ishte arsyeja se pse Shvercerat ishin te perzgjedhurit per kete proekt i cili do te prezenton sherbimin e ri GPRS te operatorit te vetem te telefonise mobile ne Kosove. Ishte mbremja e se premtes dhe ne tribunen e stadiumit te Cairit u krijua nje atmosfere e ndeshjes derbi ku Shvercerat u shfaqen ne drite te shkelqyer edhepse ne fushen e gjelber nuk kishte asnje lojtar dhe cdo gje ishte e imagjinuar sipas skenarit te organizatoreve. Te prirur per tifozllek, Shvercerat vazhduan me kengen e tyre edhe pas perfundimit te gjirimit.
Tigrat bojkotojnė ndeshjen kundėr Besės!
Tifo grupi ynė; Tigrat Verdheblu ka vendosur tė bojkotojė ndeshjen e nesėrme ndaj Besės. Kishim lajmėruar me anė tė peticionit tonė pėr njė bojkot rreth 20 minuta nė filllim tė ndeshjės. Por duke parė naivitetin e drejtuesve tanė ndaj kėtij peticioni dashamirės nuk na ngel gjė tjetėr vecse tė shpallim bojkotin nė ndeshjen e nesėrme, pasi drejtuesit e klubit e bėjnė njė vesh shurdh dhe njė sy qorr nė tė tilla raste. Nuk e kuptojmė kėtė sjellje naive tė tyre, por njė gjė e kuptojmė mirė, ka ardhur koha pėr bojkotuar. Ne si tifo-grup kemi bėrė cfarė ėshtė e mundur pėr skuadrėn tonė tė zemrės, por me sa duket dikujt nga drejtuesit nuk i pelqen shumė puna jonė, por vetem bėhen tė gjallė nė evenimentet e Tigrave si pėrshembull "BEST PLAYER" ku kėta drejtues tė nderuar kėrkojnė tė hapin dorėzimin e cmimit nga ana e Tigrave.
PETICION
Drejtuar:
Futboll Klub Elbasanit,
Presidentit te Futboll Klub Elbasanit, Z.Arben Laze,
Kryetarit te Keshillit te Mbikeqyrjes te Futboll Klub Elbasanit, Z.Ilir Bejtja,
Sekretarit te te Futboll Klub Elbasanit, Z.Artin Kovaci


Nisur nga rezultatet shumė tė dobėta tė javėve tė fundit, ku Elbasani ka marrė vetėm njė pikė nė pesė ndeshje rradhazi nė kampionat, “Tigrat Verdheblu” shprehin hapur pakėnaqėsinė dhe indinjatėn maksimale pėr gjendjen e “krizės” nė tė cilėn ndodhet ekipi i tyre i zemrės. Nuk mund tė vazhdojmė tė luajmė me lojtarė tė tillė tė cilėt nuk vrapojnė nė fushė.
Edhe dy transparenta...
Sonte ne kuader te Play Offit ne Superligen e basketbollit te Kosoves ne Prishtine u takuan SIGAL Prishtina me Pejen. Ksaj here Plisat ne krahasim me ndeshjet e kaluara ishin mbledhur ne numer te madh (rreth 250). Me siguri se udhetimi per ne Mitrovice, ngjarjet te cilat ndodhen atje i kishte motivuar edhe me shume Plisat per ta vazhduar rrugen e tyre. Jo rastesisht kjo nate per Plisat ishte e nivelit te vecante pasi qe, edhe ksaj radhe per ne kryeqytet kishin udhetuar disa tifoze pejane (rreth 10). Ata me vete kishin 2 transparenta te cilat kete nate rane ne duart e Plisave.
Plisat jashte Minatorit.. Torcida kujton Arben Xheladinin
Ne kuader te ndeshjeve te Play Offit ne Superligen e Kosoves ne Basketboll kete te Shtune Trepca nga Mitovica kishte per nikoqir kampionin aktual SIGAL Prishtinen. Ndeshja ishte aq e veqante sa qe edhe Plisat kesaj radhe kishin vendosur qe te udhetonin per ne ''Minatori''. Atmosfera mbrenda pallatit pritej qe te jete ajo cfare dine te krijojne mitovicasit te cilet prijne per nga numri i shikuesve te pranishem neper palestrat anembane Kosoves. Kesaj kur ti shtohet edhe prania e mysafireve pra e hasmive te Torcides kenaqesia per ta percjellur kete ndeshje dyfishohet. Edhe pse Plisat udhetuan per ne Mitrovice ata nuk u lejuan qe te futeshin mbrenda ne salle. Ne anen tjeter Torcida kujton ish anetarin Arben Xheladini i cili dha jete ne tragjedine e 10 Shkurtit gjate demonstratave te organizuar nga levizja Vetevendosje.
Login
Username

PasswordNot a member yet?
Click here to register.

Forgotten your password?
Request a new one here.
Users Online
Top Guests Online: 2

Top Members Online: 0

Top Total Members: 4,142
Top Newest Member: Forcashi2
1nate.com
Member Poll
Josip Kuzhe kundėr Portugalisė duhet tė luaj:

Me dy sulmues ta synojė fitoren
Me dy sulmues ta synojė fitoren
67% [102 Votes]

Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
12% [19 Votes]

Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
21% [32 Votes]

Votes: 153
You must login to vote.
Started: 02/06/2009 21:07

Polls ArchiveNe tribune !!!??? ?!

Si cdo here dimri ne trojet shqiptare i'u mundeson tifozeve nje pushim si ky pushim dirmor, i ariut. Keshtu qe tifozet mbushen me eneegji te re per pjesen e dyte te sezones. Por ksaj ralle disi atmosfera eshte krejtesisht me ndryshe... .Vazhdo...
Wallpaper
Top Top  121,062,883 unique visits  Top Top