Navigation
Tifo-Grupet
· Arpagjik't
· Ballistėt
· Dardanėt
· Demat e Kuq
· Forca
· Fikshat
· Gjimmat
· Ilirėt
· Intelektualėt
· Kuqeblutė
· Kuqezinjėt e Jakovės
· Plisat
· Pampurat
· Skifterat
· Shqiponjat
· Shvercerat
· Torcida
· Ujqit
· Ultras Elbasani
· Xhebrailat
Feeds news
Dardanet.de
UEFA pezullon Shqipėrinė, Kosova nė monitorim
Qeveria e futbollit Europian, UEFA pezulloi Shqipėrinė pėr shkak tė ndėrhyrjeve politike tė shtetit shqiptar nė autonominė e Federatės Shqiptare tė Futbollit. Nė komunikatėn e FIFA-s, thuhej se administrata e FIFA-s do tė ndjekė nga afėr zhvillimet diplomatike nė lidhje me njė aderim tė mundshėm tė Kosovės.
URIME DITA E PAVARSISĖ!
Bac, U Kry!
Banderole tjeter e Elbasanit ne duart e Fanatics
Me 2 shkurt u zhvillua ndeshja Tirana - Elbasani. Pas perfundimit te ndeshjes grupimi Tirona Fanatics realizoi nje aksion ndaj tifozave te Elbasanit, te cileve arriti t'i marre banderolen (transparentin Foto - 1 ) qe kishin. Sapo ka mbaruar ndeshja 8 Fanatics kane dale nga tribuna e tyre dhe kane shkuar te dera e tifozeve udhetues. Pasi pane nje grup prej 3 vetash me nje transparent, i sulmuan tek rruga pas piramides.
Si perfundim ne duart e Fanatics ra banderola e tifozave te Elbasanit qe shkruan "Elbasani ju duam kampion".
Kastrati i dhuron Fortunes Kupen e Dimrit
Bekim Kasrati, ish-sulmuesi i Kombėtares shqiptare, i zbuluar nga Hans Peter Brigel, i dhuroi ekipit tė tij Kupėn e Dimrit, teksa shėnoi edhe golin e fitores 1-0 tė Fortuna sė Duseldorfit kundėr Borusias sė Dortmundit. Kastrati realizoi para 18 mijė shikuesve duke e kėnaqur pa masė trajnerin Norbert Majer. Nė turne morrėn pjesė edhe Verder Bremen e Bajer Leverkuzen. Verderi mundi Bajerin 2-1 nė ndeshjen e vendit tė tretė. Ēdo ndeshje zgjati nga 30 minuta. Fortuna e Duseldorfit nė gjysmėfinale mundi 3-1 Verderin, njė tjetėr suprizė kjo.

marr nga Albania-sport
Kickers Offenbach - Fc Prishtina
Tė matren ne Stadiumin e Kickers offenabch zhvillohet ndeshje miqėsore ndermjet prishtines dhe kickers ofenbach , ndeshja fillon ne 20:00 kurse ne stadion mund te hyni qysh nga ora 18:00 , biletat kushtojne prej 10 pėr tė rritur , pensionist dhe nxėnės kushton 5 euro

pershkak te punimit nė stadion tifozave tė prishtines duhet tė shkojn tek kjo tribune Stahlrohrtribüne


me shume info Prishtinafc.com
Ballistet: 15 vite ne tribune
Shvercerat: transparenti ėshtė dhe do tė jetė nė duart tona
Ēdo ditė kemi rastin tė vėrrejmė risit nėpėr tribuna tė ndryshme tė botės. Ēdo tifo-skenė, tifo-grup, nėn-grup, nėpėr ndeshjet sportive e tregojnė kreativitetin e tyre. Por sot, nė ndeshjen miqėsore mes Vardarit – Partizani (Beogradit), kreativiteti i tifozėve vendas kaloi nė komedi. Pėr njė tifo-grup siē janė Komitat, tė cilėt mbi supet e tyre kanė 20 vjet pėrvoj tifozėrie, dhe me njė ndeshje e shuajtėn pėrvojėn qė e kishin. Pėr rastin po qė se dikush nga ju shtron pyetjen se lidhur me ēfar po bėhej fjalė, do tė pėrpiqem t’ju informoj apo mė mirė tė them t’ua sqaroj aktin qesharak tė kryer gjatė ndeshjes sė sotshme miqėsore mes Vardarit dhe Partizani i Beogradit.
Shqiptaret e bashkuar..!
Nate me pare ne ndeshjen kualifikuese Shqiperia ishte nikoqir i kombetares se Holandes. Duke marrur parasysh se kombetarja jone eshte ne forme te mire dhe gjithashtu kombetaren holandeze e cila njeherit eshte njera nder ekipet me te forta ne bote, interesimi per te udhetuar dhe shikuar kete ndeshje ishte e madhe. Mbledhja e mbajtur nje muaj para ndeshjes ku eshte vendosur qe te gjitha grupet te jene me nje tribune tregoi rezultatin pozitiv te vet. Tribuna e rezervuar per tifozat qe do te udhtojne ne menyre te organizuar shtuar ato qe jane ne Shqiperi beri qe ne D3 te mblidhen me mijera tifoz te cilet gjate gjithe ndeshjes ne menyre te koordinuar perkrahen kombetaren.
Dardanė Prishtinė - Plisat
Plisat lajmėrojnė tė gjitha grupet e tifozėve shqiptarė nga Kosova, Shqipria dhe Maqedonia qė mė datėn 24 Gusht 2007 prej orės 20;00 nė kafenen e stadiumit tė Prishtinės do tė organizojmė mbledhje. Arsye e vetme e kėsaj mbledhjeje do tė jetė organizimi sa mė i mirė pėr nė ndeshjen e radhės qė kombėtarja jonė do ta zhvillojė me 12 Shtator nė Tiranė kundėr Holandės. Nė mbledhje janė tė ftuara tė gjitha grupet derisa pėr konfirmimin e ardhjes apo pėr sqarime tė tjera mund tė ju drejtoheni numrit tė telefonit (+377) 044 300 298.

Shoqata e tifozėve Ballistėt nė Bojkot


Ballistėt Nė Mbledhjen me 05-08-2007 Vendosėn Bojkotin.


Stinori i ri i fudbollit nė kėtė vend filloi,duke pasur parasysh rrethanat qė u zhvilluan gjatė kėtyre dy muajve tė fundit nė klubin tonė tė zemrės, tifozėt mė tė zjartė Ballistėt,si edhe shikuesit nė pėrgjithėsi,janė tepėr tė ofenduar dhe demoralizuar nga hapat qė i ka bėrė kryesia aktuale duke mos realizuar asnjė premtim tė dhėnė nėpėr media tė shkruara dhe ato elektronike nga vet njeriu i parė i klubit pėr momentin z.Rasimi.

Deklaratė nga Shoqata e tifozėve Ballistėt
Shoqata e tifozėve Ballistėt lajmėron opinionin sportiv si dhe mė gjėrė se tani edhe zyrtarisht funksionojmė si Shoqatė.

Shoqata e tifozėve Ballistėt me vendqėndrim nė Tetovė nė adresėn: Stadiumi i Qytetit, Tetovė, tanimė funskionon edhe nė mėnryė legale, tė cilėn e mbron ligji, me statut, me vulė, dhe me amblem.Nė mbledhjen e jashtėzakonshme tė mbajtur me datė 25.07.2007, nė presencė tė njė numri tė konsiderushėm tifozėsh u vendos qė tė bėjm regjistrimin e shoqatės. Sė pari u zgjodhėn 17 delegat me aklamacion pas kėsaj u bė zgjedhja e kryesisė sė Ballistėve ku bėjnė pjesė 5 anėtarė prej tė cilėve u zgjodh Kryetari, 2-Nėn Kryetar, dhe 1 Sekretarė. Kurse nė mbledhjen qė do tė mbahet ditėt nė vijim, do tė shpaloset edhe kryesia mė e gjėrė e Ballistėve qe do te emerohen nga kryesia e Ballistėve.
Login
Username

PasswordNot a member yet?
Click here to register.

Forgotten your password?
Request a new one here.
Users Online
Top Guests Online: 2

Top Members Online: 0

Top Total Members: 4,142
Top Newest Member: Forcashi2
1nate.com
Member Poll
Josip Kuzhe kundėr Portugalisė duhet tė luaj:

Me dy sulmues ta synojė fitoren
Me dy sulmues ta synojė fitoren
67% [102 Votes]

Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
12% [19 Votes]

Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
21% [32 Votes]

Votes: 153
You must login to vote.
Started: 02/06/2009 21:07

Polls ArchiveNe tribune !!!??? ?!

Si cdo here dimri ne trojet shqiptare i'u mundeson tifozeve nje pushim si ky pushim dirmor, i ariut. Keshtu qe tifozet mbushen me eneegji te re per pjesen e dyte te sezones. Por ksaj ralle disi atmosfera eshte krejtesisht me ndryshe... .Vazhdo...
Wallpaper
Top Top  121,240,074 unique visits  Top Top