Navigation
Tifo-Grupet
· Arpagjik't
· Ballistėt
· Dardanėt
· Demat e Kuq
· Forca
· Fikshat
· Gjimmat
· Ilirėt
· Intelektualėt
· Kuqeblutė
· Kuqezinjėt e Jakovės
· Plisat
· Pampurat
· Skifterat
· Shqiponjat
· Shvercerat
· Torcida
· Ujqit
· Ultras Elbasani
· Xhebrailat
Feeds news
Dardanet.de
Valdet Rama, 45 minuta ne fitoren e Ingolstadt
Valdet Rama ka qene i pranishem per 45 minuta ne fitoren e skuadres se tij, FC Ingolstadt 04, me rezultatin 3:1 ndaj inferioreve te TSV Rain. Mesfuhsori Shqiptar luajti nje ndeshje relativisht te mire ne ato minuta aktivizimi, dhe vazhdon te paraqitet rregullisht ne miqesoret parasezonale.
Anesori nga Mitrovica ka kaluar kete vere ne radhet e Ingolstadtit, qe do te garoje ne Bundesligen 2 kete sezon. Me pare, talenti Shqiptar ka veshur fanelen e Vfl Wolfsburgut, por pa mundur te shpertheje ne skuadren e pare.
Jurgen Gjasula : gol perballe Dortmundit te Bajram Sadriut
Mesfushori Shqiptare me pasaporte Gjermane, Jurgen Gjasula ka shenuar mbreme ne ndeshjen miqesore nderkombetare te zhvilluar midis Bazelit dhe Dortmundit, e cila perfundoi me rezultatin 2-2. Gjasula hyri ne fillim te pjeses se dyte, atehere kur rezultati ishte 1-1. Ne minuten e 65-te, fantazisti Shqiptar shfrytezoi mjeshterisht nje top brenda zones, duke e shnderruar ne gol, dhe duke kaluar njekohesisht edhe ekipin e tij ne avantazh. Por Dortmundi nuk u dorezua kaq lehte, dhe Gjermanet barazuan 5 minuta para perfundimit te ndeshjes.
Hamdi Salihi : nga parajsa ne ferr
Hamdi Salihi ka shenuar serish ne eliten e futbollin Austriak. Kete rradhe, viktima e Shkodranit, ishte skuadra e Mattersburgit. Ndeshja filloi shume mire per Riedin, teksa Salihi shenoi golin e pare te ndeshjes ne minuten e 27. Atehere kur u mendua se Riedi merrte frenat e lojes ne dore, dhe se do te shenonte fitoren e rradhes, fati ndeshkoi skuadren e Salihit. Gjyqtari i ndeshjes u detyrua te perjashtonte dy lojtare te Riedit per shkak te nderhyrjes se tyre te rende, ku nje prej te larguareve ishte edhe sulmuesi kuqezi Hamdi Salihi. Me dy lojtar me pak, gjerat u veshtiresuan shume per Riedin, dhe skuadra e Salihit u dorezua vetem 4 minuta para perfundimit te ndeshjes. Keshtu qe takimi u mbyll me rezultatin 2-1 ne favor te Mattersburgut.

Shkėlzen Xh. - Tifozat.Com
Besa dhe Renova : Lamtumire Europe
Besa rezistoi vetem nje pjese loje perballe Zviceraneve te Grasshopersit. Kavajasit jane mposhtur me rezultatin e thelle 3-0 ne Niko Dovana. Megjithese deshira ishte shume e madhe per te prekur historine, verdhezinjet zhvilluan nje ndeshje relativisht te zbehte duke kercenuar vetem sporadikisht porten kundershtare. Nderkohe, ashtu si ne ndeshjen e pare, Zvicranet shfytezuan me se miri renjen fizike te lojtareve Shqiptar, duke shenuar tri here ne porten e Beses.
Ertan Demiri, blerja e fundit e Sporting Lokeren OVL
Mesfushori Shkupjan me tipare mbrojtese, Ertan Demiri, do te aktivizohet dy sezonet e ardhshme ne skuadren elitare Belge, SC Lokeren. Tratativat e nisura prej kohesh kane sjellur nje perfundim te mire per mesfushorin energjik, qe sezonin e fundit ka milituar ne rradhet e Rabotniēkit, skuader me te cilen u shpall kampion i Maqedonise.
I lindur ne Shkup me 24 janar 1979, Demiri do te provoje ne Belgjike aventuren e tij te pare jashte Maqedonise. Ne te kaluaren, Ertani ka veshur fanelen e Vardarit te Skupit dhe te Slloges.
Emir Bajrami vulos kualifikimin e Elfsborgut.
Emir Bajrami ka qene i pranishem per 90 minuta ne fushe, teksa skuadra e tij, IF Elfsborg Boras, fitoi me rezultatin e paster 2-0 ne shtepi, perballe Skocezeve te Hibernianit. Me kete fitore, Elfsborgu siguroi kualifikim per ne turin e trete te Kupes Intetoto.
Mesfushori Shqiptar me tipare sulmuese u tregua si zakonisht mjaft grindes dhe inēiziv ne krahun e majte, duke arritur te shenonte edhe golin e dyte per skuadren e tij ne minuten e 82. Vlen te theksohet se Bajrami shenoi edhe ne takimin e pare te luajtur nje jave me pare, dhe qe u mbyll me rezultatin 2-0. Keshtu, lojtari Shqiptar eshte bere padyshim protagonisti kryesor ne kualifikim e skuadres se tij.
Radikalizimi i tifozėve
Shpesh herė stadiumet e futbollit shėndrohen nė arenė tė dhunės. Me anė tė policisė dhe ndėshkimeve tė ndryshme si dhe federatat e futbollit tė vendeve tė ndryshme, pėrpiqen qė ta largojnė agresionin nga stadiumet e futbollit. Por kjo shpesh herė ndikon nė tė kundėrtėn, kėshtu vijmė deri tek radikalizimi i kulturės sė tifozave. 29 Maj 1985 njihet si dita mė e zezė e futbollit europian, ku 39 persona humbėn jetėn nė stadiumin Heysel-Stadion nė Brysel, kurse numri i tė lėnduarve numėron gjer mė 400 persona. Pėrgjegjės pėr kėtė katastrofė ishin huliganėt anglez, ku ata sulmuan njė bllok tė stadiumit ku gjindeshin tifozet italian apo ma saktėsisht tifozėt e Juventus Torin. Me kėtė sulm nė drejtim tė italianėve, ata provokuan njė panikė nė mesin e tifozėve italian.
Drini Ēaushi, gjahtari i yjeve

Janė me miliarda adhuruesit e futbollit anembanė globit, por vetėm pak prej tyre mund tė krahasohen me Drini Ēaushin, “gjahtari” nuk lė asnjė yll tė topit t’i shpėtojė grackės sė tij. Mbi 120 fanella tė skuadrave tė ndryshme dhe, mbi tė gjitha, fotografi pėrkrah ēdo emri tė madh qė mund tė tė shkojė ndėr mend. Dikush me tė mirė, dikush me “dhunė”, por ajo qė mbetet e fiksuar pėrgjithmonė ėshtė e njėjtė: Drini pėrkrah njė ylli. Pele, Maradona, Kaka, Platini, Shevēenko, Kapelo, Ferguson, Berluskoni, Kalderon, Shuster, Batistuta, Zidane, Bekham
Njoftim nga Plisat

Njoftohen te gjith anetaret e Plisave dhe vizitoret e faqes fcplisat.com qe faqja per shkaqe teknike momentalisht eshte jasht linjes , ju njoftojme qe te vizitoni faqen www.prishtinaplisat.com
Presidentet, mbledhje urgjente per shkarkimin e kreut te FSHF-se, Duka

TIRANE- Disa nga Presidentet e klubeve te futbollit shqiptar, jane takuar sot ne nje mbledhje urgjente, ku kane kerkuar shkarkimin e Presidentit te Federates Shqiptare te Futbollit (FSHF) Armand Dukes.
Lajmin e beri te ditur nje nga kater donatoret e skuadres se Tiranes, Refik Halili , i cili nenvizoi se ''ky takim urgjent ndermerret pas vendimit te Komitetit Ekzekutiv te UEFA-s, e cila ka pezulluar Shqiperine nga aktivitetet nderkombetare''.
Han, vazhdimi kuqezi nė pikėpyetje
Trajneri i parė holandez nė krye tė kombėtares shqiptare, Ari Han, mund tė vendosė edhe njė rekord absolut nė historinė e futbollit shqiptar nė nivel pėrfaqėsuesesh. Mund tė lėrė drejtimin e kombėtares sė tretė tė drejtuar prej tij, pas Kinės e Kamerunit, pa zhvilluar qoftė edhe njė ndeshje zyrtare apo dhe miqėsore.
Login
Username

PasswordNot a member yet?
Click here to register.

Forgotten your password?
Request a new one here.
Users Online
Top Guests Online: 1

Top Members Online: 0

Top Total Members: 4,142
Top Newest Member: Forcashi2
1nate.com
Member Poll
Josip Kuzhe kundėr Portugalisė duhet tė luaj:

Me dy sulmues ta synojė fitoren
Me dy sulmues ta synojė fitoren
67% [102 Votes]

Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
12% [19 Votes]

Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
21% [32 Votes]

Votes: 153
You must login to vote.
Started: 02/06/2009 21:07

Polls ArchiveNe tribune !!!??? ?!

Si cdo here dimri ne trojet shqiptare i'u mundeson tifozeve nje pushim si ky pushim dirmor, i ariut. Keshtu qe tifozet mbushen me eneegji te re per pjesen e dyte te sezones. Por ksaj ralle disi atmosfera eshte krejtesisht me ndryshe... .Vazhdo...
Wallpaper
Top Top  121,254,850 unique visits  Top Top