Navigation
Tifo-Grupet
· Arpagjik't
· Ballistėt
· Dardanėt
· Demat e Kuq
· Forca
· Fikshat
· Gjimmat
· Ilirėt
· Intelektualėt
· Kuqeblutė
· Kuqezinjėt e Jakovės
· Plisat
· Pampurat
· Skifterat
· Shqiponjat
· Shvercerat
· Torcida
· Ujqit
· Ultras Elbasani
· Xhebrailat
Feeds news
Dardanet.de
Kuqezinjet e Jakoves gatiPas nje pushimi te gjate, kampionati po fillon dhe kete jave fillon rrugetimi I klubit tone te zemres KF Vellaznimit I cili kete vite pas problemeve te shumta ne klub tashme ka konsoliduar rradhet dhe eshte stabilizuar per vazhdimin e garave te metutjeshem, mirepo duke pasur parasysh faktin qe pikedallimi me liderin Prishtinen eshte I madh dhe gjasat per titull edhe kete vit jan shuar, Vellaznimi do te luftoj qe se paku ta mbroj kupen e Republikes se Kosoves.

Kuqezinjet e Jakoves, edhe kete vite do te perkrahin skuadren e tyre maksimalisht pavaresisht rezultateve ku gjithashtu do te kete edhe risi te ndryshme. KZJ per vitin 2009 ka perpiluar nje plan program ku shpresojme ti realizojme qellimet tona per kete vite. Te vazhdohet te perkrahet klubi masivikisht si dhe te rritet e zhvillohet aktiviteti i KZJ-se edhe me shume, hapja e FanClubit zyrtar, te festohet 10 vjetori I formimit te KZJ ku keto jane disa prej qellimeve tona primare dhe shpresojme ti realizojme me sukses.

Kete jave ne Ferizaj fillon edhe aventura e ‘Kuqezinjeve te Jakoves’ ne perkrahje te klubit qe sigurisht ne asnje moment nuk do te mungoje.
Sigurisht gjate kampionatit do te kete edhe kereografi te ndryshme, transparenta te ri, flamuj, mesazhe, piroteknik dhe te gjitha te tjerat qe karakterizojne nje Tifo-Grup serioz. Deri ne fund te kampionatit mbetetet te shihet se qfare do te ndodhe konkretisht dhe shpresojme qe edhe grupet e tjera te jene sa me aktive dhe Tifo-Skena jone te behet sa me interesante.

R.V. - Tifozat.com
Login
Username

PasswordNot a member yet?
Click here to register.

Forgotten your password?
Request a new one here.
Users Online
Top Guests Online: 4

Top Members Online: 0

Top Total Members: 4,142
Top Newest Member: Forcashi2
1nate.com
Member Poll
Josip Kuzhe kundėr Portugalisė duhet tė luaj:

Me dy sulmues ta synojė fitoren
Me dy sulmues ta synojė fitoren
67% [102 Votes]

Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
12% [19 Votes]

Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
21% [32 Votes]

Votes: 153
You must login to vote.
Started: 02/06/2009 21:07

Polls ArchiveNe tribune !!!??? ?!

Si cdo here dimri ne trojet shqiptare i'u mundeson tifozeve nje pushim si ky pushim dirmor, i ariut. Keshtu qe tifozet mbushen me eneegji te re per pjesen e dyte te sezones. Por ksaj ralle disi atmosfera eshte krejtesisht me ndryshe... .Vazhdo...
Wallpaper
Top Top  121,239,953 unique visits  Top Top