Navigation
Tifo-Grupet
· Arpagjik't
· Ballistėt
· Dardanėt
· Demat e Kuq
· Forca
· Fikshat
· Gjimmat
· Ilirėt
· Intelektualėt
· Kuqeblutė
· Kuqezinjėt e Jakovės
· Plisat
· Pampurat
· Skifterat
· Shqiponjat
· Shvercerat
· Torcida
· Ujqit
· Ultras Elbasani
· Xhebrailat
Feeds news
Dardanet.de
Rikthehet dhuna nė stadium. Tifozėt dhunojnė arbitrin
• Rikthehet dhuna nė fushėn e futbollit shqiptar. Tifozėt kanė dhunuar gjyqtarin i cili anuloi njė gol me rrofeshatė tė vendasve nė ndeshjen mes Tėrbunit dhe Kastriotit. Ndeshja luhej nė stadiumin e Pukės pėr Kategorinė e parė. Policia shoqėron nė komisariat disa tifozė. Ndėrkohė mėsohet se arbirti Sopjani, ndodhet i shtruar nė spital dhe ėshtė nė gjendje tė rėndė pėr jetėn.


PUKE
-Njė tjetėr episod dhune ka pėrfshirė futbollin shqiptar dhe sėrish nė Kategorinė e Parė. Nė Pukė, nė fund tė ndeshjes mes Tėrbunit dhe Kastriotit ėshtė goditur rėndė gjyqtari Mentor Sopjani. Arbitri me origjinė nga Lushnja ka anuluar njė gol me rrofeshatė tė vendasve, duke e quajtur atė lojė tė rrezikshme. Ishin minutat e fundit tė takimit dhe vendimi i gjyqtarit ēoi nė irritimin e gjakrave. Nė fushė kanė vėrshuar thuajse tė gjithė tifozėt dhe viktima e parė ka qenė Sopjani, i cili ėshtė goditur rėndė. Nga policia mėsohet se janė shoqėruar nė komisariat disa tifozė tė ekipit vendas. Nė fakt, problemet nė kėtė ndeshje kanė nisur qė nė fillim, kur tifozėt, duke pėrfituar edhe nga reshjet e shumta tė borės, kanė goditur me topa-bore arbitrat anėsorė. Nė pjesėn e parė ka qenė anėsori Fatmir Lamaj qė ėshtė goditur nga tifozėt, por ka vazhduar ndeshjen. Ndėrkohė mėsohet se arbirti Sopjani, ndodhet i shtruar nė spital dhe ėshtė nė gjendje tė rėndė pėr jetėn.
(NEWS24/BalkanWeb)

Lexo/komento ne forum =>kliko ketu
Login
Username

PasswordNot a member yet?
Click here to register.

Forgotten your password?
Request a new one here.
Users Online
Top Guests Online: 1

Top Members Online: 0

Top Total Members: 4,142
Top Newest Member: Forcashi2
1nate.com
Member Poll
Josip Kuzhe kundėr Portugalisė duhet tė luaj:

Me dy sulmues ta synojė fitoren
Me dy sulmues ta synojė fitoren
67% [102 Votes]

Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
12% [19 Votes]

Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
21% [32 Votes]

Votes: 153
You must login to vote.
Started: 02/06/2009 21:07

Polls ArchiveNe tribune !!!??? ?!

Si cdo here dimri ne trojet shqiptare i'u mundeson tifozeve nje pushim si ky pushim dirmor, i ariut. Keshtu qe tifozet mbushen me eneegji te re per pjesen e dyte te sezones. Por ksaj ralle disi atmosfera eshte krejtesisht me ndryshe... .Vazhdo...
Wallpaper
Top Top  121,068,133 unique visits  Top Top