Navigation
Tifo-Grupet
· Arpagjik't
· Ballistėt
· Dardanėt
· Demat e Kuq
· Forca
· Fikshat
· Gjimmat
· Ilirėt
· Intelektualėt
· Kuqeblutė
· Kuqezinjėt e Jakovės
· Plisat
· Pampurat
· Skifterat
· Shqiponjat
· Shvercerat
· Torcida
· Ujqit
· Ultras Elbasani
· Xhebrailat
Feeds news
Dardanet.de
Njė tifoz i Gjenoas

37 vjecar. Ata qė e njohin tregojnė se ai ėshtė njeri i qetė dhe qė nuk i'a do tė keqen askujt nė jetė. Fakultetin e letėrsisė tė kryer nė Milano dhe mė pas i rikthyer sėrisht nė Gjenova. Shokėt e thėrasin me nofkėn Komunisti. Punon si psikiatėr nė Gjenoa. Qė nga vegjėlia i dashuruar nė futboll dhe ėndrra e tij gjithmonė ishte qė tė bėhet portier. Cdo gjė pėr tė, arsyeja e jetės ėshtė klubi i Gjenoas mirėpo nuk qenka adhurues i udhėtimeve. Sė fundi ėshtė vėrejtur nė udhėtim kundėr Romės edhepse tifozat e Gjenoas kanė tė ndaluar udhėtimet jashtė qytetit tė tyre kurse cdo ndeshje si vendas ka qenė nė tribunė duke pėrkrahur Gjenoan dhe nuk ka qenė pjesmarės nė asnjė pėrleshje dhe nuk ka dosje nė policinė e qytetit sikurse shumica e tifozėve tė Gjenoas.

Tė Diellėn e kaluar ekipi qė simpatizonte ai edhepse kishte mbetur me 10 lojtar nė fushė arriti tė kalojė nė epėrsi prej 3-0. Shumė formė tė lartė kanė kapur kėtė sezonė dhe me siguri se do te jenė nė UEFA CUP edhepse ėndrra e tyre akoma mbetet Liga e Kampionėve. Muttu doli nė skenė pėr skuadrėn mysafire dhe ndeshja mbarroi 3-3. Sipas tyre gjyqtari ishte fatal, fajtori kryesor pėr kėtė barazim pa merritė kundėr Fiorentinės.

Nė dalje me dhjetėra tifoz ishin mbledhur para autobusit i cili i barte lojtarėt mysafir ku njėri ndėr ata tifoz ishte edhe ai. Autobusi filloi tė lėvizė pa kontroll dhe ai mbeti nėn rrotate saj. Tashti ėshtė nė komė dhe vėshtirė qė do tė shpėtojė. Kryetari i Genoas Enrico Preziosi, '' Nėse ai vdes unė do tė jap dorėheqje''  thotė.

Gabriele Amato, 37 vjecar. Nga 9 kampionatet e fituara nė historinė e Gjenoas ai asnjėrėn nuk e ka shijuar ...

Nuhi K. - Tifozat.com

Comments
No Comments have been Posted.
Post Comment
Please Login to Post a Comment.
Ratings
Rating is available to Members only.

Please login or register to vote.

No Ratings have been Posted.
Login
Username

PasswordNot a member yet?
Click here to register.

Forgotten your password?
Request a new one here.
Users Online
Top Guests Online: 2

Top Members Online: 0

Top Total Members: 4,142
Top Newest Member: Forcashi2
1nate.com
Member Poll
Josip Kuzhe kundėr Portugalisė duhet tė luaj:

Me dy sulmues ta synojė fitoren
Me dy sulmues ta synojė fitoren
67% [102 Votes]

Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
12% [19 Votes]

Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
21% [32 Votes]

Votes: 153
You must login to vote.
Started: 02/06/2009 21:07

Polls ArchiveNe tribune !!!??? ?!

Si cdo here dimri ne trojet shqiptare i'u mundeson tifozeve nje pushim si ky pushim dirmor, i ariut. Keshtu qe tifozet mbushen me eneegji te re per pjesen e dyte te sezones. Por ksaj ralle disi atmosfera eshte krejtesisht me ndryshe... .Vazhdo...
Wallpaper
Top Top  121,240,042 unique visits  Top Top