Navigation
Tifo-Grupet
· Arpagjik't
· Ballistėt
· Dardanėt
· Demat e Kuq
· Forca
· Fikshat
· Gjimmat
· Ilirėt
· Intelektualėt
· Kuqeblutė
· Kuqezinjėt e Jakovės
· Plisat
· Pampurat
· Skifterat
· Shqiponjat
· Shvercerat
· Torcida
· Ujqit
· Ultras Elbasani
· Xhebrailat
Feeds news
Dardanet.de
Kombetarja ne renje te lire

03.09.2008 - Kombetarja e Shqiperise eshte rezuar nje shkalle ne renditjen e fundit te publikuar sot nga institucioni me i larte i Futbollit Boteror, FIFA. Kuqezinjet kane humbur nje vend ne krahasim me renditjen e publikuar muajin e kaluar duke u pozicionuar tashme ne vendin e 102-te. Si duket, edhe fitorja ne miqesoren me Lihtenshtajnin nuk ju ka mjaftuar kuqezinjeve per tu ngjitur ne TOP 100.

Nderkohe, krahasuar me rivalet e Grupit A te kualifikimeve te kampionatit Boteror 2010, Shqiperia ka lene pas vetem Malten. Skuadrat e tjera te grupit kualifikues jane qe te gjitha siper kuqezinjve. Favoritja e grupit, Portugalia, mban vendin e 9-te ne renditjen e pergjithshme. Nderkohe qe Suedezet jane tashme ne pozicionin e 31-te, ndersa Danimarka renditet e 36-ta. Hungaria mbane vendin e 50, ndersa Malta vazhdon te qendroje ne zonat e ftohta te klasifikimit duke u renditur ne vendin e 133-te.

Renditja e skuadrave te grupit A :

9. Portugali
31. Suedia
36. Danimarka
50. Hungaria
102. Shqiperia
133. Malta

Shkėlzen Xh. - Tifozat.Com
Comments
No Comments have been Posted.
Post Comment
Please Login to Post a Comment.
Login
Username

PasswordNot a member yet?
Click here to register.

Forgotten your password?
Request a new one here.
Users Online
Top Guests Online: 1

Top Members Online: 0

Top Total Members: 4,142
Top Newest Member: Forcashi2
1nate.com
Member Poll
Josip Kuzhe kundėr Portugalisė duhet tė luaj:

Me dy sulmues ta synojė fitoren
Me dy sulmues ta synojė fitoren
67% [102 Votes]

Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
12% [19 Votes]

Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
21% [32 Votes]

Votes: 153
You must login to vote.
Started: 02/06/2009 21:07

Polls ArchiveNe tribune !!!??? ?!

Si cdo here dimri ne trojet shqiptare i'u mundeson tifozeve nje pushim si ky pushim dirmor, i ariut. Keshtu qe tifozet mbushen me eneegji te re per pjesen e dyte te sezones. Por ksaj ralle disi atmosfera eshte krejtesisht me ndryshe... .Vazhdo...
Wallpaper
Top Top  121,062,942 unique visits  Top Top