Navigation
Tifo-Grupet
· Arpagjik't
· Ballistėt
· Dardanėt
· Demat e Kuq
· Forca
· Fikshat
· Gjimmat
· Ilirėt
· Intelektualėt
· Kuqeblutė
· Kuqezinjėt e Jakovės
· Plisat
· Pampurat
· Skifterat
· Shqiponjat
· Shvercerat
· Torcida
· Ujqit
· Ultras Elbasani
· Xhebrailat
Feeds news
Dardanet.de
Emir Bajrami : Njeriu gol i Elfsborgut
Emir Bajrami ka dale fitimtar ne derbin Shqiptar te zhvilluar ne Suedi, kunder Anel Raskajt. IF Elfsborg ka arritur te triumfoje 2-1 ne fushen e Halmstadit, me dy Shqiptaret qe e nisen ndeshjen si titullare. Madje, anesori i shpejte, Emir Bajrami, ishte edhe realizuesi i golit te pare te ndeshjes ne minuten 31'. Vlen te theksohet se Bajrami ka shenuar vazhdimisht javet e fundit, qofte ne kampionatin Suedez, apo ne Kupen Intertoto.
Gjithsesi, nese aktivizimi i Bajramit per ngjyrat kuqezi eshte i pamundur per shkak se mesfushori Shqiptar ka veshur rregullisht fanelen e perfaqesueses U21 te Suedise, nje gje e tille vazhdon te ngelet e mundur per Anel Raskajn. Raskaj, i cili aktivizohet si mesfushor qendre me Halmstads BK, eshte lindur me 19 gusht 1989 ne Prizren. Elegant dhe polivalent, Raskaj ka fituar nje vend ne formacionin baze qe na fundi i sezonit te kaluar, por pa terhequr akoma vemendjen e drejtueseve te FSHF-se.

Shkėlzen Xh. - Tifozat.Com
Comments
No Comments have been Posted.
Post Comment
Please Login to Post a Comment.
Ratings
Rating is available to Members only.

Please login or register to vote.

No Ratings have been Posted.
Login
Username

PasswordNot a member yet?
Click here to register.

Forgotten your password?
Request a new one here.
Users Online
Top Guests Online: 6

Top Members Online: 0

Top Total Members: 4,142
Top Newest Member: Forcashi2
1nate.com
Member Poll
Josip Kuzhe kundėr Portugalisė duhet tė luaj:

Me dy sulmues ta synojė fitoren
Me dy sulmues ta synojė fitoren
67% [102 Votes]

Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
12% [19 Votes]

Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
21% [32 Votes]

Votes: 153
You must login to vote.
Started: 02/06/2009 21:07

Polls ArchiveNe tribune !!!??? ?!

Si cdo here dimri ne trojet shqiptare i'u mundeson tifozeve nje pushim si ky pushim dirmor, i ariut. Keshtu qe tifozet mbushen me eneegji te re per pjesen e dyte te sezones. Por ksaj ralle disi atmosfera eshte krejtesisht me ndryshe... .Vazhdo...
Wallpaper
Top Top  121,053,555 unique visits  Top Top