Navigation
Tifo-Grupet
· Arpagjik't
· Ballistėt
· Dardanėt
· Demat e Kuq
· Forca
· Fikshat
· Gjimmat
· Ilirėt
· Intelektualėt
· Kuqeblutė
· Kuqezinjėt e Jakovės
· Plisat
· Pampurat
· Skifterat
· Shqiponjat
· Shvercerat
· Torcida
· Ujqit
· Ultras Elbasani
· Xhebrailat
Feeds news
Dardanet.de
Valdet Rama, 45 minuta ne fitoren e Ingolstadt
Valdet Rama ka qene i pranishem per 45 minuta ne fitoren e skuadres se tij, FC Ingolstadt 04, me rezultatin 3:1 ndaj inferioreve te TSV Rain. Mesfuhsori Shqiptar luajti nje ndeshje relativisht te mire ne ato minuta aktivizimi, dhe vazhdon te paraqitet rregullisht ne miqesoret parasezonale.
Anesori nga Mitrovica ka kaluar kete vere ne radhet e Ingolstadtit, qe do te garoje ne Bundesligen 2 kete sezon. Me pare, talenti Shqiptar ka veshur fanelen e Vfl Wolfsburgut, por pa mundur te shpertheje ne skuadren e pare. Titullar i pasaportes Gjermane, Valdet Rama nuk eshte grumbulluar kurre me grupmoshat e trikoloreve. Prandaj, Rama mund te shfrytezoje me se miri debutimin e tij ne kategorine e dyte Gjermane, per te bindur ndoshta dhe trajnerin Arie Han per vlerat e tij.

FC INGOLSTADT 04 : Lutz, Fink, Aygün (46' Metzelder) , Dreßler, Reinhard, Jungwirth, Rama (46' Buch), Karl, Leitl, Demir (67' Daniel) , Lokvenc (46' Schneider).

Shkėlzen Xh. - Tifozat.Com
Comments
No Comments have been Posted.
Post Comment
Please Login to Post a Comment.
Ratings
Rating is available to Members only.

Please login or register to vote.

No Ratings have been Posted.
Login
Username

PasswordNot a member yet?
Click here to register.

Forgotten your password?
Request a new one here.
Users Online
Top Guests Online: 3

Top Members Online: 0

Top Total Members: 4,142
Top Newest Member: Forcashi2
1nate.com
Member Poll
Josip Kuzhe kundėr Portugalisė duhet tė luaj:

Me dy sulmues ta synojė fitoren
Me dy sulmues ta synojė fitoren
67% [102 Votes]

Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
12% [19 Votes]

Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
21% [32 Votes]

Votes: 153
You must login to vote.
Started: 02/06/2009 21:07

Polls ArchiveNe tribune !!!??? ?!

Si cdo here dimri ne trojet shqiptare i'u mundeson tifozeve nje pushim si ky pushim dirmor, i ariut. Keshtu qe tifozet mbushen me eneegji te re per pjesen e dyte te sezones. Por ksaj ralle disi atmosfera eshte krejtesisht me ndryshe... .Vazhdo...
Wallpaper
Top Top  121,254,820 unique visits  Top Top