· Xhebrailat
Feeds news
Dardanet.de
Jurgen Gjasula : gol perballe Dortmundit te Bajram Sadriut
Mesfushori Shqiptare me pasaporte Gjermane, Jurgen Gjasula ka shenuar mbreme ne ndeshjen miqesore nderkombetare te zhvilluar midis Bazelit dhe Dortmundit, e cila perfundoi me rezultatin 2-2. Gjasula hyri ne fillim te pjeses se dyte, atehere kur rezultati ishte 1-1. Ne minuten e 65-te, fantazisti Shqiptar shfrytezoi mjeshterisht nje top brenda zones, duke e shnderruar ne gol, dhe duke kaluar njekohesisht edhe ekipin e tij ne avantazh. Por Dortmundi nuk u dorezua kaq lehte, dhe Gjermanet barazuan 5 minuta para perfundimit te ndeshjes.
Vlen te theksohet se Gjasula nuk ishte Shqiptari i vetem ne kete ndeshje. Per Bazelin, u inkuadrua ne minuten e 82, talenti nga Kumanova, Orhan Mustafi. Nderkohe qe per Dortmundin, u paraqit ne dhjete minutat e fundit, mesfushori i talentuar, Bajram Sadrijaj, i cili erdhi kete vere tek gjigandet Gjerman, nga inferioret e TSG Thannhausen.