Navigation
Tifo-Grupet
· Arpagjik't
· Ballistėt
· Dardanėt
· Demat e Kuq
· Forca
· Fikshat
· Gjimmat
· Ilirėt
· Intelektualėt
· Kuqeblutė
· Kuqezinjėt e Jakovės
· Plisat
· Pampurat
· Skifterat
· Shqiponjat
· Shvercerat
· Torcida
· Ujqit
· Ultras Elbasani
· Xhebrailat
Feeds news
Dardanet.de
Jurgen Gjasula : gol perballe Dortmundit te Bajram Sadriut
Mesfushori Shqiptare me pasaporte Gjermane, Jurgen Gjasula ka shenuar mbreme ne ndeshjen miqesore nderkombetare te zhvilluar midis Bazelit dhe Dortmundit, e cila perfundoi me rezultatin 2-2. Gjasula hyri ne fillim te pjeses se dyte, atehere kur rezultati ishte 1-1. Ne minuten e 65-te, fantazisti Shqiptar shfrytezoi mjeshterisht nje top brenda zones, duke e shnderruar ne gol, dhe duke kaluar njekohesisht edhe ekipin e tij ne avantazh. Por Dortmundi nuk u dorezua kaq lehte, dhe Gjermanet barazuan 5 minuta para perfundimit te ndeshjes.
Vlen te theksohet se Gjasula nuk ishte Shqiptari i vetem ne kete ndeshje. Per Bazelin, u inkuadrua ne minuten e 82, talenti nga Kumanova, Orhan Mustafi. Nderkohe qe per Dortmundin, u paraqit ne dhjete minutat e fundit, mesfushori i talentuar, Bajram Sadrijaj, i cili erdhi kete vere tek gjigandet Gjerman, nga inferioret e TSG Thannhausen.

Skeda e ndeshjes :

FC Basel - Borussia Dortmund 2:2

Gola : 19. Santana 1:0. 34. Kehl 1:1. 65. Gjasula 2:1. 85. Valdez 2:2.

FC Basel: Costanzo; Zanni(66' Morganella), Abraham, Marque, Hodel; Frei(66' Chipperfild), Ergic (66' Safari), Perovic (46' Schuerpf), Huggel(82'Gelabert), Stocker (46' Gjasula); Eduardo (10' Derdiyok, 82'Mustafi).

Borussia Dortmund: Weidenfeller (46' Kruse); Santana(79' Sadrijaj), Subotic, Hummels, Dédé (46' Schmelzer); Kuba (46' Hajnal), Tinga, Kehl, Kringe; Federico(66'Rukavina), Valdez.

Shkėlzen Xh. - Tifozat.Com
Comments
No Comments have been Posted.
Post Comment
Please Login to Post a Comment.
Ratings
Rating is available to Members only.

Please login or register to vote.

No Ratings have been Posted.
Login
Username

PasswordNot a member yet?
Click here to register.

Forgotten your password?
Request a new one here.
Users Online
Top Guests Online: 1

Top Members Online: 0

Top Total Members: 4,142
Top Newest Member: Forcashi2
1nate.com
Member Poll
Josip Kuzhe kundėr Portugalisė duhet tė luaj:

Me dy sulmues ta synojė fitoren
Me dy sulmues ta synojė fitoren
67% [102 Votes]

Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
12% [19 Votes]

Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
21% [32 Votes]

Votes: 153
You must login to vote.
Started: 02/06/2009 21:07

Polls ArchiveNe tribune !!!??? ?!

Si cdo here dimri ne trojet shqiptare i'u mundeson tifozeve nje pushim si ky pushim dirmor, i ariut. Keshtu qe tifozet mbushen me eneegji te re per pjesen e dyte te sezones. Por ksaj ralle disi atmosfera eshte krejtesisht me ndryshe... .Vazhdo...
Wallpaper
Top Top  121,062,930 unique visits  Top Top