Navigation
Tifo-Grupet
· Arpagjik't
· Ballistėt
· Dardanėt
· Demat e Kuq
· Forca
· Fikshat
· Gjimmat
· Ilirėt
· Intelektualėt
· Kuqeblutė
· Kuqezinjėt e Jakovės
· Plisat
· Pampurat
· Skifterat
· Shqiponjat
· Shvercerat
· Torcida
· Ujqit
· Ultras Elbasani
· Xhebrailat
Feeds news
Dardanet.de
Besa dhe Renova : Lamtumire Europe
Besa rezistoi vetem nje pjese loje perballe Zviceraneve te Grasshopersit. Kavajasit jane mposhtur me rezultatin e thelle 3-0 ne Niko Dovana. Megjithese deshira ishte shume e madhe per te prekur historine, verdhezinjet zhvilluan nje ndeshje relativisht te zbehte duke kercenuar vetem sporadikisht porten kundershtare. Nderkohe, ashtu si ne ndeshjen e pare, Zvicranet shfytezuan me se miri renjen fizike te lojtareve Shqiptar, duke shenuar tri here ne porten e Beses.
Nderkohe, ne anen tjeter, KF Renova humbi ne transferte me rezultatin e ngushte 1-0 perballe Izraeliteve te Bnei Sachnin, duke ēuar 1-3 rezultatin e pergjithshem ne 180 minutat e turit te dyte te Kupes Intertoto. Megjithese u eliminuan, Tetovaret mund te kenaqen nga paraqitja e tyre e pare ne Europe, duke ditur se ishte pjesmarrja e tyre e pare ne nje kompeticion nderkombetar.

Shkėlzen Xh. - Tifozat.Com
Comments
No Comments have been Posted.
Post Comment
Please Login to Post a Comment.
Ratings
Rating is available to Members only.

Please login or register to vote.

No Ratings have been Posted.
Login
Username

PasswordNot a member yet?
Click here to register.

Forgotten your password?
Request a new one here.
Users Online
Top Guests Online: 3

Top Members Online: 0

Top Total Members: 4,142
Top Newest Member: Forcashi2
1nate.com
Member Poll
Josip Kuzhe kundėr Portugalisė duhet tė luaj:

Me dy sulmues ta synojė fitoren
Me dy sulmues ta synojė fitoren
67% [102 Votes]

Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
12% [19 Votes]

Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
21% [32 Votes]

Votes: 153
You must login to vote.
Started: 02/06/2009 21:07

Polls ArchiveNe tribune !!!??? ?!

Si cdo here dimri ne trojet shqiptare i'u mundeson tifozeve nje pushim si ky pushim dirmor, i ariut. Keshtu qe tifozet mbushen me eneegji te re per pjesen e dyte te sezones. Por ksaj ralle disi atmosfera eshte krejtesisht me ndryshe... .Vazhdo...
Wallpaper
Top Top  121,241,799 unique visits  Top Top