Navigation
Tifo-Grupet
· Arpagjik't
· Ballistėt
· Dardanėt
· Demat e Kuq
· Forca
· Fikshat
· Gjimmat
· Ilirėt
· Intelektualėt
· Kuqeblutė
· Kuqezinjėt e Jakovės
· Plisat
· Pampurat
· Skifterat
· Shqiponjat
· Shvercerat
· Torcida
· Ujqit
· Ultras Elbasani
· Xhebrailat
Feeds news
Dardanet.de
Emir Bajrami vulos kualifikimin e Elfsborgut.
Emir Bajrami ka qene i pranishem per 90 minuta ne fushe, teksa skuadra e tij, IF Elfsborg Boras, fitoi me rezultatin e paster 2-0 ne shtepi, perballe Skocezeve te Hibernianit. Me kete fitore, Elfsborgu siguroi kualifikim per ne turin e trete te Kupes Intetoto.
Mesfushori Shqiptar me tipare sulmuese u tregua si zakonisht mjaft grindes dhe inēiziv ne krahun e majte, duke arritur te shenonte edhe golin e dyte per skuadren e tij ne minuten e 82. Vlen te theksohet se Bajrami shenoi edhe ne takimin e pare te luajtur nje jave me pare, dhe qe u mbyll me rezultatin 2-0. Keshtu, lojtari Shqiptar eshte bere padyshim protagonisti kryesor ne kualifikim e skuadres se tij.
Gjithsesi, talenti Shqiptar eshte pjese e kontingjentit te Shpresave Suedeze, dhe se me formen e tij aktuale, eshte duke trokitur ne dyert e perfaqesueses A.

Shkėlzen Xh. - Tifozat.Com
Comments
No Comments have been Posted.
Post Comment
Please Login to Post a Comment.
Ratings
Rating is available to Members only.

Please login or register to vote.

No Ratings have been Posted.
Login
Username

PasswordNot a member yet?
Click here to register.

Forgotten your password?
Request a new one here.
Users Online
Top Guests Online: 1

Top Members Online: 0

Top Total Members: 4,142
Top Newest Member: Forcashi2
1nate.com
Member Poll
Josip Kuzhe kundėr Portugalisė duhet tė luaj:

Me dy sulmues ta synojė fitoren
Me dy sulmues ta synojė fitoren
67% [102 Votes]

Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
12% [19 Votes]

Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
21% [32 Votes]

Votes: 153
You must login to vote.
Started: 02/06/2009 21:07

Polls ArchiveNe tribune !!!??? ?!

Si cdo here dimri ne trojet shqiptare i'u mundeson tifozeve nje pushim si ky pushim dirmor, i ariut. Keshtu qe tifozet mbushen me eneegji te re per pjesen e dyte te sezones. Por ksaj ralle disi atmosfera eshte krejtesisht me ndryshe... .Vazhdo...
Wallpaper
Top Top  121,254,808 unique visits  Top Top