Navigation
Tifo-Grupet
· Arpagjik't
· Ballistėt
· Dardanėt
· Demat e Kuq
· Forca
· Fikshat
· Gjimmat
· Ilirėt
· Intelektualėt
· Kuqeblutė
· Kuqezinjėt e Jakovės
· Plisat
· Pampurat
· Skifterat
· Shqiponjat
· Shvercerat
· Torcida
· Ujqit
· Ultras Elbasani
· Xhebrailat
Feeds news
Dardanet.de
Presidentet, mbledhje urgjente per shkarkimin e kreut te FSHF-se, Duka

TIRANE- Disa nga Presidentet e klubeve te futbollit shqiptar, jane takuar sot ne nje mbledhje urgjente, ku kane kerkuar shkarkimin e Presidentit te Federates Shqiptare te Futbollit (FSHF) Armand Dukes.
Lajmin e beri te ditur nje nga kater donatoret e skuadres se Tiranes, Refik Halili , i cili nenvizoi se ''ky takim urgjent ndermerret pas vendimit te Komitetit Ekzekutiv te UEFA-s, e cila ka pezulluar Shqiperine nga aktivitetet nderkombetare''.

Sipas Halilit, ishin te pranishem Presidenti i klubit te Partizanit Albert Xhani, Presidenti i klubit te Vllaznise, Valter Fushaj, Presidenti i klubit te Beses, Mexhat Bixhdili, si dhe donatoret e skuadres se Tiranes.

Presidentet e klubeve dolen me nje deklarate te perbashket, ja pikat:

- Presidenti Armand Duka brenda afatit kohor, prej pese ditesh, deri ne 21.03.2008, te zgjidhe problemet me Ministrine e Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (MTKRS).
- Ne rast moszgjidhje, te ketij konflikti brenda dates 21.03.2008, kerkohet doreheqja e Presidentit te FSHF-se Armand Duka.
- Ne rast moszgjidhje, te ketij konflikti brenda dates 21.03.2008, jemi te vendosur dhe te bojkotojme kampionatin.
- Nepermjet MTKRS-se, kerkojme me shume mbeshtetje nga shteti per futbollin, duke qene ne nje hap me reformat qe ka ndermarre qeveria, ne fushat e tjera te ekonomise per te konkluduar me privatizimin e klubeve.


balkanweb
Comments
No Comments have been Posted.
Post Comment
Please Login to Post a Comment.
Login
Username

PasswordNot a member yet?
Click here to register.

Forgotten your password?
Request a new one here.
Users Online
Top Guests Online: 2

Top Members Online: 0

Top Total Members: 4,142
Top Newest Member: Forcashi2
1nate.com
Member Poll
Josip Kuzhe kundėr Portugalisė duhet tė luaj:

Me dy sulmues ta synojė fitoren
Me dy sulmues ta synojė fitoren
67% [102 Votes]

Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
12% [19 Votes]

Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
21% [32 Votes]

Votes: 153
You must login to vote.
Started: 02/06/2009 21:07

Polls ArchiveNe tribune !!!??? ?!

Si cdo here dimri ne trojet shqiptare i'u mundeson tifozeve nje pushim si ky pushim dirmor, i ariut. Keshtu qe tifozet mbushen me eneegji te re per pjesen e dyte te sezones. Por ksaj ralle disi atmosfera eshte krejtesisht me ndryshe... .Vazhdo...
Wallpaper
Top Top  121,239,958 unique visits  Top Top