Navigation
Tifo-Grupet
· Arpagjik't
· Ballistėt
· Dardanėt
· Demat e Kuq
· Forca
· Fikshat
· Gjimmat
· Ilirėt
· Intelektualėt
· Kuqeblutė
· Kuqezinjėt e Jakovės
· Plisat
· Pampurat
· Skifterat
· Shqiponjat
· Shvercerat
· Torcida
· Ujqit
· Ultras Elbasani
· Xhebrailat
Feeds news
Dardanet.de
Bukuri e fundit te kampionatit
07.05.2005 - Sikurse ne kapionatet e huaja ashtu edhe ne kampionatin Shqipetar lufta per te zene nje vend te mire ne renditje, qe edhe te jep mundesine per te marre pjese ne evenimentet europiane ,behet gjithnje me e forte. C“do ekip lufton me te gjitha mundesite, dhe tregon shpirtin luftarak, dhe deshiren e madhe per te marre pjese ne kupat europiane. Marrja pjese ne keto evenimente te rendesishme bejne te mundur qe ne cdo fund kampionati futbolli te behet i bukur dhe me shume i ndjekur.


Marrja pjese ne keto evenimente nderon jo vetem ekipin por eshte shtetin qe perfaqesojne, por mbi te gjitha nderojne tifozet e tyre, qe i kane ndjekur per nje seson te tere. Tifozat kete lufte per nje pozicionim te mire ne tabelen e renditjes se kampionatit Shqipetare e kane vene re, por a duhet te frikesohemi se mund te ndodhin edhe kete seson shitje te turpshme te ndeshjeve si ne sesonin e kauar. Ato qe ndodhen vitin e kaluar jo vetem qe tifozat perkates te ekipeve u ofenduan dhe u zhgenjyen, por u poshterua nje komb i tere ku te gjitha mediat e huaja me te drejte e kritikuan ashper.


Keto pjesemarrje ne evenimente te tilla nuk jane per te mbushur xhepat indivite apo klube, por per te perfaqesuar kampionatin e nje kombi. Ajo qe ndodhi vitin e kaluar ishte nje poshterim per te gjithe sportdashesit Shqipetare, prandaj urojme dhe shpresojme qe kjo lufte qe ka nisur nga ekipet e kampionatit Shqipetar qe per te marre pjese ne keto evenimente te nderojne me te vertete veten e tyre dhe kombin tone. Te tregojne me te vertete vlerat e futbollit Shqipetar. Me shpresen per nje perfaqesim dinjitoz dhe te ndershem ju urojme suksese dhe mbeshtetja e tifozave nuk do te ju mungoje.


Gezim Ll. (Tifozat.com)
Comments
No Comments have been Posted.
Post Comment
Please Login to Post a Comment.
Ratings
Rating is available to Members only.

Please login or register to vote.

Awesome! Awesome! 67% [2 Votes]
Very Good Very Good 33% [1 Vote]
Good Good 0% [No Votes]
Average Average 0% [No Votes]
Poor Poor 0% [No Votes]
Login
Username

PasswordNot a member yet?
Click here to register.

Forgotten your password?
Request a new one here.
Users Online
Top Guests Online: 3

Top Members Online: 0

Top Total Members: 4,142
Top Newest Member: Forcashi2
1nate.com
Member Poll
Josip Kuzhe kundėr Portugalisė duhet tė luaj:

Me dy sulmues ta synojė fitoren
Me dy sulmues ta synojė fitoren
67% [102 Votes]

Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
12% [19 Votes]

Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
21% [32 Votes]

Votes: 153
You must login to vote.
Started: 02/06/2009 21:07

Polls ArchiveNe tribune !!!??? ?!

Si cdo here dimri ne trojet shqiptare i'u mundeson tifozeve nje pushim si ky pushim dirmor, i ariut. Keshtu qe tifozet mbushen me eneegji te re per pjesen e dyte te sezones. Por ksaj ralle disi atmosfera eshte krejtesisht me ndryshe... .Vazhdo...
Wallpaper
Top Top  121,062,899 unique visits  Top Top