Navigation
Tifo-Grupet
· Arpagjik't
· Ballistėt
· Dardanėt
· Demat e Kuq
· Forca
· Fikshat
· Gjimmat
· Ilirėt
· Intelektualėt
· Kuqeblutė
· Kuqezinjėt e Jakovės
· Plisat
· Pampurat
· Skifterat
· Shqiponjat
· Shvercerat
· Torcida
· Ujqit
· Ultras Elbasani
· Xhebrailat
Feeds news
Dardanet.de
JAVĖ E LARMISHME
JAVĖ E LARMISHME

SHVERCERĖT I GĖZOHEN RIKTHIMIT NĖ ELITĖ
FORCA I JEP VULĖ SEZONIT MĖ TĖ MIRĖ TĖ TYRE
PĖRBALLJA E RIVALĖVE SI KURRĖ MĖ PARĖ
VETĖM KATĖR GRUPE NĖ QEMAL STAFA
NDESHJA E VITIT PĖR SHKĖNDIJĖN E TETOVĖS
PARA FINALĖS SĖ KUPĖS – NXEHT!SHVERCERĖT I GĖZOHEN RIKTHIMIT NĖ ELITĖ

Shvercerėt pėrfundimisht nė ndeshjen e fundit kundėr Vardar (V) tė zhvilluar me 30 maj ku edhe pse takimi pėrfundoi 0:0, siguruan rikthimin e skuadrės sė tyre nė elitėn maqedonase. Kėsaj here, Shvercerat kishin organizuar kortezh nga Sheshi “Skėnderbeu” dhe pėr 2-3 kilometra kishin marshuar nėpėr lagjen Bit-Pazar, Ēair dhe kishin arritur nė stadium. Numri ishte mjaftė i madh korteut, ndėrkohe rrugės ishin ndezur edhe disa flakadanė. Ndėrsa nė stadium, si kurrė mė parė nė kėto vitet e fundit ishte mbledhur numėr i madh adhuruesish dhe Shvercerė tė KF Shkupi (Slloga). Po ashtu, gjatė ndeshjes kishte piroteknikė, mesazh (pėrshėndetja nga Liga 1), koreografi dhe anim si jo mė parė nė kėto vitet e fundit shumė tė vėshtira pėr ish-Sllogėn, tani Shkupin.

Link


FORCA I JEP VULĖ SEZONIT MĖ TĖ MIRĖ TĖ TYRE

Forca kėsaj here kishte paraqitje tė dyfishtė shumė tė suksesshme. Sė pari nė mesjavė (tė mėrkure me 3 qershor) nė Pejė kundėr Besės vendase. Forca kishte udhėtuar me rreth 50 anėtar dhe kishin transparentin e tyre kryesor tė varur nė tela. Ndėrsa tymosja e tribunės ishte jashtėzakonisht e mirė dhe shumė ngjante me atė tė Plisave para 2 vjetėve po nė Pejė.
Ndėrsa, paraqitjen e dytė e kishim akoma mė pompoze, kėsaj tė diele si vendas kundėr Hysit. Sė pari numri i anėtarėve nė KOP ishte mjaft i madh, sidomos pėr shkak rėndėsisė sė ndeshjes e qė vushtrriasit e fituan shumė mė lehtė seē ėshtė menduar. Forca shfaqi edhe mesazhin “ĖNDRRA REALITET – BASHKIMI FILLOJ” i cili nė sfondin mbrapa ishte i mbuluar me flamuj tė shumtė kombėtar. Pastaj edhe paraqitja e stilit tipik “ultras” Forcėn e bėn ndėr grupet, pa dyshim kryesore tė sezonit nė vendin tonė.


PĖRBALLJA E RIVALĖVE SI KURRĖ MĖ PARĖ

Pėrballja e rivalėve tė qytetit (Drita – Gjilani 1:3), mbase e fundit pėr disa kohė, dha njėrėn ndėr shfaqjet mė interesante qė kanė pasur ndonjėherė nė pėrballje Intelektualėt dhe Skifterat. Kishte ndalesė dhe vend-ndryshim tė grupeve nga ana e policisė. Pastaj grumbullim tifozėve nė vende tė caktuara nė qytet, ndezje tė shalleve tė kundėrshtarėve e mini-aksione tjera. Pastaj, u vodh nga zyra nga ana e Intelektualėve njė transparent i njė nėn-grupi tė Skifterave (“Psikopatat”) i cili nuk pėrdorej nga ky grup. Mė pastaj gjatė ndeshjes u mor nga policia ky transparent i vjedhur dhe pas ndeshjes ju kthye prapė Skifterave. Nė hyrje nė tribuna, kontrolli i rreptė i policisė kishte bėrė qė mos tė kishte kurrfarė piroteknike. Pas ndeshjes, kishte hedhje tė ndėrsjella gurėsh, por mė gjasė edhe kontakt tė afėrt fizik ndėrmjet anėtarėve tė caktuar tė dy grupeve rivale. Me njė fjalė, njėra ndėr pėrballjet mė interesante nė Gjilan nė kėto vitet e fundit.


VETĖM KATĖR GRUPE NĖ QEMAL STAFA

Ndeshja e Kombėtares sonė edhe njė herė zgjoi kėrshėrinė e tifozerisė. Por, kėsaj here nė mėnyrė tė organizuar nė tribuna u gjenden vetėm katėr grupe. Ishin prezent TKZ-ja (me gjasė nė kuadėr tė saj edhe Kuqezinjtė e Jakovės), Shvercerėt nga Shkupi (rreth 100), Plisat nga Prishtina (mė pak se 100) dhe grupi vendas i Tiranės, Fanatics.
Deri sa, Shvercerat dhe Fanaticsat ishin tė vendosur nė njė KOP nė tribunėn pas portės, Plisat ishin nė tribunėn karshi nė skaj tė saj apo fare pranė Shvercerėve dhe Fanaticsave dhe shpesh kjo afėrsi bėri qė tė tri grupet ta koordinonin animin.
Ndėrsa TKZ-ja ishte krejtėsisht e veēuar nė mes tė tribunės karshi dhe edhe njė herė dėshtuan krejtėsisht nė anim. Por, kėsaj here edhe njė herė kishin pėrgatitur befasi tė mirė. Para fillimit tė pjesėlojės sė dytė, TKZ-ja shpalosi dy mesazhe kundėr lojtarit mė tė mirė tė botės pėr vitin 2009, Cristiano Ronaldos me foton e tij dhe mbishkrimin “Miss World 2010”. Kėto dy mesazhe pėrshkruan botėn si ngjarja ma interesante e javės jo vetėm nė tifozeri, por nė komplet ngjarjet futbollistike nė botė. Po ashtu, nga tė gjitha grupet prezente u ndezė piroteknikė e ndryshme.


NDESHJA E VITIT PĖR SHKĖNDIJĖN E TETOVĖS

Ndeshja e fundit dhe mė interesantja pėr tifo-skenėn shqiptare do tė jetė ajo e barazhit nė futbollin maqedonas. Shkėndija e Tetovės do tė luftoj tė rikthehet nė elitė, ndėrsa Pelisteri maqedonas i Manastirit pėr tė mbetur nė elitė. E paraparė qė ndeshja tė zhvillohej nė Shkup, ėshtė anuluar me gjasė pėrshkak mundėsisė qė tifozeria shqiptare do tė ishte masive nė kėtė ndeshje dhe ėshtė vendosur tė zhvillohet nė qytetin e Bellasicės nė jug-lindje tė Maqedonisė, rajon i shtrirė me krejtėsisht sllavo-bullgar. Kėshtu qė tani Ballistave tė Tetovės do t’ju duhet qė udhėtimin 180 kilometra ta bėjnė pėr tri orė tė tėra. Deri sa ėshtė paralajmėruar, qė tifozėve tė Pelisterit “Ckembari” do t’ju ndihmojnė edhe shumė grupe tjera maqedonase, Ballistat akoma s’kanė marr konfirmim se a do t’ju shkoj ndonjė grup shqiptar nė pėrkrahje. Ballistat pritet tė udhėtojnė me mė sė paku pesė autobus.


PARA FINALĖS SĖ KUPĖS – NXEHT!

Edhe nė Kosovė do tė ndodh ndėr paraqitjet e fundit masive tė tifozerisė. Tė mėrkurėn me 10 qershor, nė stadiumin e qytetit nė Prishtinė do tė zhvillohet ndeshja finale e Kupės sė Republikės sė Kosovės ndėrmjet Prishtinės dhe Hysit. Takimi do tė zhvillohet nga ora 20:15 nėn ndriēimin e reflektorėve dhe me gjasė me transmetim tė drejtpėrdrejt nga RTK-ja. Deri sa nga Plisat pritet paraqitje dinjitoze, po ashtu edhe skuadra llapiane ka paralajmėruar organizim shikuesish duke kėrkuar ndihmė edhe tė grupeve tjera rivale tė Plisave. Atmosfera para ndeshjes ėshtė tejet e nxehur, sidomos pas fjalėve se skuadra e pasur e Hysit ka vendosur qė me ēdo kusht tė vije deri te trofeu, me njė fjalė nėse o nevoja edhe tė blejė gjyqtarėt e takimit. Se si do tė reagojnė
Plisat nėse ndodh ky skenar mbetėt tė shihet. Dyert e stadiumit do tė jenė krejtėsisht tė hapura pėr publikun pasi qė biletat do tė jenė gratis, ndėrsa Kupėn do ta dorėzoj Presidenti, Fatmir Sejdiu.

Tė gjitha fotot dhe videot i gjeni nė forum...
Comments
No Comments have been Posted.
Post Comment
Please Login to Post a Comment.
Ratings
Rating is available to Members only.

Please login or register to vote.

No Ratings have been Posted.
Login
Username

PasswordNot a member yet?
Click here to register.

Forgotten your password?
Request a new one here.
Users Online
Top Guests Online: 3

Top Members Online: 0

Top Total Members: 4,142
Top Newest Member: Forcashi2
1nate.com
Member Poll
Josip Kuzhe kundėr Portugalisė duhet tė luaj:

Me dy sulmues ta synojė fitoren
Me dy sulmues ta synojė fitoren
67% [102 Votes]

Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
12% [19 Votes]

Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
21% [32 Votes]

Votes: 153
You must login to vote.
Started: 02/06/2009 21:07

Polls ArchiveNe tribune !!!??? ?!

Si cdo here dimri ne trojet shqiptare i'u mundeson tifozeve nje pushim si ky pushim dirmor, i ariut. Keshtu qe tifozet mbushen me eneegji te re per pjesen e dyte te sezones. Por ksaj ralle disi atmosfera eshte krejtesisht me ndryshe... .Vazhdo...
Wallpaper
Top Top  121,254,827 unique visits  Top Top