Navigation
Tifo-Grupet
· Arpagjik't
· Ballistėt
· Dardanėt
· Demat e Kuq
· Forca
· Fikshat
· Gjimmat
· Ilirėt
· Intelektualėt
· Kuqeblutė
· Kuqezinjėt e Jakovės
· Plisat
· Pampurat
· Skifterat
· Shqiponjat
· Shvercerat
· Torcida
· Ujqit
· Ultras Elbasani
· Xhebrailat
Feeds news
Dardanet.de
Lojtaret e kombetares ne syte e lexuesve te Cjerre nga maska
Lojtaret tani kuqezi para ndeshjes, nuk na lane kohe te lire nga intervistat e pafundmet qe jepnin per mediat sportive. Si gazetaret sportiv ashtu dhe kuqezinjte ziheheshin ku te benin nje interviste e te kalonin disa ore ne kafenete e hollit te hoteli.
Te gjithe me premtime dhe me mashtrime, disa me te kualifikuar ne theniet e tyre dhe viktimat e gjithe kesaj ishin tifozat e zjarrte te kombetares.
Ata qe duhet te luanin futboll dhe te nderonin Shqiperine , shonin gola ne hollet e e hoteleve bashke me gjithe bashkepuntoret, ndersa ne fushen e gjelber vraponin sa me shume per te mbajtur linjat e trupit ne forme.


Grupi „Berisha“ si ne Tirane ashtu edhe ne Kopenhagen te interesuar per hobin e tyre te ri, ate te menaxhimit te lojtarve dhe dhenien e sa me shume premtimeve se „Lobi Berisha“ ju shet ne europen perendimore. Kto ishin qellimet e Berishes gjate misionin 10 ditore prane kombetares se Shqiperise.
Berisha me lobin e tij beri te mundur qe dy sulmues si: Bogdani dhe Kapllani tu japi lejen e zakonshe dhe i vetem te ushtroje profesionin e tij te ri, ate te menaxhimit te lojtareve te kombetares.

Ndersa lobi i te vjeterve sic quhet ndryshe argetoheshin me se mire ne ambientet argetuese te hoteleve, ku oret e vona te nates nuk ishin problem pasi ata ishin dhe me pervoje dhe kocka te vjetra. Keshtu ata lejoheshin qe edhe disa mije € ti humbnin dhe te mos kishin me probleme psikollogjike per te ardhmen e dy ndeshjeve, sepse tashme ata i kishin dhene itervistat dhe kolat i kishin bere ne media me premtimet e tyre qe cdokush i lexoj.

Sa per Manin e Zi me afro 600 000 mije banore dhe me nje skuader solide, kurre nuk u menduan, sepse angazhimet e shumta nuk ju lane kohe per kete analize.

Ndersa ne menyre me komode ja kaloj stafi teknik, ku ne shoqerine e alkolit, ku gjithcka duke si pa ndonje problem . Ari Han pasi gelltise disa shishe Vere premtone dhe qeshte sikur te ishte duke genjyer ne kopshtin e femijeve.
Madje ai i bindi te gjithe se ju keta jeni dhe kaq mund te beni.
Alkoli aspak nuk e pengoj trajnerin tone te shijonte jeten e nates dhe ti shikonte dhe lojtares se ne cdisipline po mbizoteronte ne skuader.

Ai tha: „Une nuk jap dorheqje. Tifozet me duan Duka me do. Ju kaq jeni:“

Atehere une si gazetar dua te pyes ju tifoze: A jeni ju tifoze te kombetares te ketyre vlerave qe te shkoni mas disa njerzve qe ju perdorin ne kete menyre. Disa gazeta ne shqiperi kane cituar se disa lojtare te kombetares ju hodhen livando dhe bene bisneset e tyre. Por ju a do vazhdoni akoma te rrini dhe te perdoreni nga cdokusht.
Jeni ju te mendimit se neve keto jemi sic edhe Han e thote hapur?

Nese Jo atehere perse juve te paret nuk e nisni revolucionin? Ju jeni lojtari i 13-te dhe ju duhet te revoluziononi kombetaren e gjithe shqiptarve. Pa ju ata ditet 1000 i kane. Duhet te kerkoni llogari per shume pika qe permenda me lart dhe shume qe une nuk munda ti permend.

Ju e pate vete ne ndeshjet e fundit dhe mund qe dhe vete te beni analizen tuaj ne keto eleminatore dhe duhet dhe te kerkoni llogari, sepse kombetarja eshte juaja dhe jo e individeve.

derguar nga A. Teli
Login
Username

PasswordNot a member yet?
Click here to register.

Forgotten your password?
Request a new one here.
Users Online
Top Guests Online: 3

Top Members Online: 0

Top Total Members: 4,142
Top Newest Member: Forcashi2
1nate.com
Member Poll
Josip Kuzhe kundėr Portugalisė duhet tė luaj:

Me dy sulmues ta synojė fitoren
Me dy sulmues ta synojė fitoren
67% [102 Votes]

Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
Tė koncentrohet nė mbrojtje pa u lodhur tė mendoj pėr sulm
12% [19 Votes]

Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
Tė shpresoj nė fat dhe nė ditė jo tė mirė tė portugezėve
21% [32 Votes]

Votes: 153
You must login to vote.
Started: 02/06/2009 21:07

Polls ArchiveNe tribune !!!??? ?!

Si cdo here dimri ne trojet shqiptare i'u mundeson tifozeve nje pushim si ky pushim dirmor, i ariut. Keshtu qe tifozet mbushen me eneegji te re per pjesen e dyte te sezones. Por ksaj ralle disi atmosfera eshte krejtesisht me ndryshe... .Vazhdo...
Wallpaper
Top Top  121,241,771 unique visits  Top Top